• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Bride2Be "Nişan Hazırlıkları 1"


7.1.17 insanlık için küçük ama bizim için büyük adımlardan birini attık :) Yaklaşık 8 senedir beraber olduğum lise arkadaşım beraber büyüdüğüm sevgilimle nişan tarihimiz.Herkes bu tarihleri İstanbul tarihinin en yoğun kar fırtınası olarak hatırlarken biz nişan heyecanı yaşamak mı tipiye meydan okumak mı olarak hatırlayalım karasız kaldık :) Neyse lafı çok uzattım :) Nişanımız evde oldu.Ben de yaklaşık iki ay öncesinden araştırmalara başladım. Bu yazımda sizlerle nişan için yaptığım kendin yap projelerini paylaşmak istiyorum.Umarım beğenirsiniz :)

Fotoğraf Panoları

Nişan masası konusuna başka bir yazımda tabi ki dayanacağım.Ama masa kadar bence arka planda çok önemliydi.Bende bu yüzden arka plan araştırmalarında yoğunlaştım.Fakat nişanımız evde olduğu için çok büyük panolar bizlik değildi.Ben fotoğraf çekilme delisi bir insanım.Bu yüzden tahmin edersiniz ki 8 sene de bir çok fotoğrafımız var.Bende bunları değerlendirmek istedim ve aklıma bu fikir geldi.

Farklı boylarda tahta kanaviçe kasnakları aldım. Onları altın rengi ahşap boyasıyla boyadım.

Yukarıda ki görsel de boyanmış kanaviçe kasnaklarını görüyorsunuz.Ben bu kasnakları nereden alırım diye düşünüyorsanız.O konu da size şu şekilde yardımcı olabilirim. Eminönü :) Hazırlıkların vazgeçilmez adresi.Fakat ben oraya gidemem,uzak,kalabalık diye düşünüyorsanız onunda çözümü var elbet. Evinizin yakınlarındaki her hangi bir tuhafiyeden veya İnternetten temin edebilirsiniz.

Sonrasında kanaviçe kasnaklarının iç kısmını cıkartıp iç dairenin çapını bir metre,cetvel yardımıyla ölçüp kasnakların boyutlarını bir kağıda not aldım.Fotografları ozalit dükkanından kasnak boyutlarına göre çıkarttırdım.Araya da iki tane yazı ekledim.Life Mottos olarak da düşünebilirsiniz.

Bu şekilde fotoğrafları kanaviçe kasnaklarının içine gerdirdikten sonra hasır doğal ipler yardımıyla duvara astım :)

Son halini merak edenlere;

Yazıları Rhonna adlı app yardımıyla yazdım :) Eğer yapmak isterseniz şimdiden kolay gelsin :) !!

#nişan #kendinyap #bridetobe #engagement

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE