• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Baş belası 'Sivilceler'


Merhaba sevgili takipçilerim.

Ben doktor değilim ama yıllardır sivilce problemiyle uğraşan bir genç kızım.Taktir edersiniz ki bende bu konuda bir çok yöntem,ilaç,tarif denedim.Micro peeling yöntemi bunlardan biriydi.Büyük umutlarla yüzümü soydurdum.3 seans yaptırdım.Büyük acılar çektim.Ama hiç bir işe yaramadı malesef.. Elimde bepantholümle kalakaldım :(

Cilt doktorlarının verdiği bir cok yapma krem,normal tüp krem karışımlarda denedim.Onlarda belirli bir süre işe yarasada kesin çözüm getiremedi. Evet baya üzücü çünkü sivilceler kapatılsa bi dert kapatılmasa ayrı bir dert.

Sebebini bulmadan çözüm aramakta pek mantıklı değildi aslında.Konuştuğum uzamanlar,okuduğum makaleler de bu konunun bellirli bir sebebini kimse gösterememiş malesef.Cilt temizliği,süt töleransı, çinko eksikliği, stres sivilcelerin başlı sebeplerinden.

Okadar çok yöntem denedikten sonra insanın yeni şeyler denemeye de açıkcası cok hevesi kalmıyor.Annemin tv kanalında dinlediği bir tarifin çözüm olabileceği hiç aklıma gelmemişti. Bu tonik bende çok işe yaradı umarım sizlerde de bende ki etkiyi yapar.

Tarifin sahibi Uzm. Şems Arslan Sadıgova ;

>1 adet rendelenmiş salatalık

>1 çay kaşığı sirke

>1 çay kaşığı karbonat

>1 çay kaşığı tuz

>1 çay kaşığı bal

>2 bardak kaynar su

Tüm bileşenleri karıştırıp 24 saat karanlık serin ortam da bekletiyoruz.Sonrasında süzüp şişeye dolduruyoruz. Akşam yatana kadar sivilceleriniz üzerine tampon yapabilirsiniz.Cildinizde önce küçük bir yerde deneyin alerjik reaksiyon göstermesini istemeyiz:)

Bol bol su içmeyi de unutmayın!

Bende çok işe yaradı.Umarım sizlerde de etkili olur :)


© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE