• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Moda İkonu 'Carrie Bradshaw'


Hellu!!

Tipik bir inşaat mühendisi olarak ben de modaya aşırı düşkünüm. Öyle olmuyolar mıydı? Neyse bende bir terslik var o zaman... Moda hayatımda büyük bir yer kaplıyor. Ünlü tasarımcıları takip ediyorum tabiki; ama izlediğim dizilerde de karakterlerin tarzlarını es geçmiyorum.

Sex & the City vazgeçemediğim internet dizileri arasında ilk beşe girer... Şaşalı New York hayatından mıdır, yoksa her karakterin kendine has yansıttığı tarzlarından mıdır bilmiyorum. Hayran hayran izlediğim bu dizinin baş karakteri Carrie Bradshaw ise bir tasarımcı veya modacı değildir. Kendi ayakları üzerinde duran 40'lı yaşlarında çılgın bekar kızımız başarılı bir yazardır. Ama gel gelelim ki tam anlamıyla bir moda ikonu..

Topuklu ayakkabıları onun vazgecilmezi, “Evim olmasın; ama manololarım olmadan asla!!” modundadır.

Gelelim tarzına ;

Carrie’den öğrendiğim ilk moda dersi ,

Doğru bir çanta basit bir kıyafeti göz alıcı bir görünüşe dönüştürebilir.

“Balls are to men, what purses are to women. It’s just a little bag, but we’d feel naked in public without it.”

– Carrie Bradshaw

Tabi ki basit bir giyim tarzı yok. “Bir güzel çanta alıp çıkayım yeter.” demez asla .. Yalnız güzel bir ayakkabıya göre çok kombin yapmışlığı vardır.

New York sokaklarında tutu etekleriyle adeta moda show'u yapar; çünkü Carrie, etrafında kimse yokmuş gibi giyinir, insanların bakışlarına aldırış etmeden yürür NY caddelerinde.

Çok renkli bir giyim tarzına sahip olmasına rağmen hiçbir zaman basit veya rüküş gözükmez. En azından benim fikrim bu yönde..

Her kombininde ayrı bir ruhu yansıtıyor gibi görünse de, totalde hepsi Carrie'nin karakter yansımaları... :)

Bu yazıda günlük kıyafetleri için hayranlığımı açıkça belirttim, evet, ama her genç kızın hayali Carrie'nin de 40'ından sonra ulaştığı gelinliği belki de son noktaydı..

Vivienne Westwood imzalı gelinliği içinde muhteşem gözüküyordu. Belki mutlu bir gelin olamamıştı; ama göz alıcı bir gelin olmuştu!! Kafasına kuş bile kondurmuştu oysaki ah Big ah Big ..

Bu kadar spoilerden sonra bence diziyi daha çok merak edip izlersiniz :)

Carrienin ayakkabı tutkusundan bahsetmiştim. En büyük serveti ayakkabılarıdır..

Akıllara kazınan o meşhur Manolo Blahniklerle yazımı sonlandırıyorum.. Kızlar, ileride inşallah Carrie’nin elbise-ayakkabı dolabına sahip oluruz, amin. :)

It’s really hard to walk in a single woman’s shoes—that’s why you sometimes need really special shoes!”

– Carrie Bradshaw

“I like my money right where I can see it…hanging in my closet.”

– Carrie Bradshaw

#Fashion #CarrieBradshaw #Sexthecity #Modaikonu

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE