• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

DoItYourself 'Tüylü Eldiven'


Bu sıralar tüyler,püsküller,pullar,payetler oldukça popüler. Tüm bu materyallerle güzel kendin yap projeleri yapacağız tabi ki biz de eksik kalır mıyız? Severek takip ettiğim Blogger Rachel Araz'ın dün paylaştığı eldivenlerine ba yıl dım.Ve dedim ki neden biz de bu güzel eldivenlerden yapmayalım ??

Eldivenleri yapmak yarım saat sürmedi bile . Malzemelerini de çok kolay bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler;

Malzemeleri ben bir tuhafiyeden aldım. Bir genç kızın çantasında olmazsa olmaz 3 şeyden biri de zaten silikon tabancasıdır.Ruj diyeceğimi sandınız dimi :) Hayır silikon tabancasız asla! :D Malzemelerim totalde 20 lira tuttu :) Otriş tüy ve deri şeritten 1'er metre almanız fazlasıyla yeterli. Makas yazmadım ama takdir edersiniz ki makassız kendin yap projesi

olmaz. :)

Silikon tabancasını önceden fişe takıyoruz.Bu sırada eldivenin ön yüzünün ölçüsünde deri şeridimizi kesiyoruz.Silikon tabancası da o sırada ısınmış olur deri şeridin arka yüzüne silikon sıkıyoruz.

Hafifce bastırın ki deri şerit eldivene tam yapışsın. Otriş tüyümüzü eldivenin tam çevre boyu kadar ölçüp kesiyoruz. Yine baş kahramanımız silikon tabancasıyla otriş tüyü yapıştıracağımız eldivenin üzerine bol bol sürüyoruz. Eldivenin çevresini bu şekilde otriş tüy ile kaplıyoruz. Ben iki şerit otriş tüy kullandım..

Ne kadar kullanmak istediğiniz tamamen sizin zevkinize kalmış. İkinci şeridi de bu şekilde yapıştıryoruz.Vee güzeller güzeli şık eldivenlerimiz hazır:)

Ben ekru rengi tercih ettim ama otriş tüylerin ve eldivenlerin her rengi mevcut ;) Bir ata sözü vardı Zürafanın düşkünüü beyaz giyer kış günü.. O ben oluyorum galiba :) Eldivenlerin kombinlenmiş hali instagramda :) Bu kara kışta ellerimiz üşümesin ve kolay gelsin. :)

#diy #kendinyap #tüylüeldiven

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE