• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Moda İkonu "Blair Cornelia Waldorf"


“Gossip Girl here! Your one and only source into the scandalous lives of Manhattan’s elite” ... And who am I? That’s one secret I’ll never tell. You know you love me. XOXO… Gossip Girl. Kulaklarda yankılanan bu giriş jeneriğinden anlayacağınız üzere bu haftaki moda ikonumuz Blair Waldorf!! :) Her zaman bir yönü masum bir aşık -mı acaba- olmasından mıdır, Serena yüzünden hep bi' arka plana atılmasından mıdır bilemiyorum ama ben QueenB tarafındayım.

Giriş yazısı sizi yanıltmasın, Blair'ı ezik bir karaktermiş gibi algılamayın sakıın! Çok güçlü, zeki, çalışkan bir karakterdir. Geniş bir etki alanına sahiptir. Sonuçta liseli kızları peşinden sürüklemek öyle kolay bir iş değil! Zaten o yüzden biz de ona Queen B diyoruz... Met merdivenleri de onun tahtıdır!

Kolej tarzı'nın öncüsü canım Blair. Dışarı çıkacağım zaman dolabımın önünde bazen saatler geçiriyorum. İşte o zamanlarda imdadıma Blair Waldorf postları koşuyor!! Ben giyim tarzını çook benimsedim bakalım sizler beğenecek misiniz?

Blair'in ikonik tarzı tabi ki kolej tarzı. Keşke yine lisede olsam da dize kadar renk renk çoraplar giysem, saç bantları taksam :) Eveet tabi ki lisede BW'a çok özendim. Büyüdüm, üniversiteden mezun oldum hala özenmiyor değilim. :)

Panço, saç bandı, stiletto denince tamamdır; kimden bahsettiğiniz hemen anlaşılır. Bu kış inanılmaz üşüyorum, o yüzden pançolarıma veda ettim ama havalar birazcık ısınsın pançolarıma hemen geri döneceğim.

Tabi Upper East Side'ın elit caddelerinde olmadığım için stilettolara pek gerek duymuyorum o yüzden İstanbul'a daha uygun haliylee..

Günlük tarzını göstermek için bu kolajı oluşturduk. Yanlız fark ettiyseniz QueenB asla pantolon giymez. Etek, elbise tercih eder.

Bu kolajdaki heer elbisenin büyük anlamı var neredeysee.. Siyah-gold elbisesi Blair ile Chuck'ın aşkını simgelediğini düşünüyorum açıkçası. Düşünün ki çocukken bir elbise çiziyorsunuz ve lise balonuzda sizin için diktiriliyor. Bir insan aşkını daha nasıl göstersin.

Geçen haftaki Carrie Bradshaw yazımda da gelinlik kısmını sona saklamıştım hatırlarsanız. Carrie mutlu bir gelin olamadı belki, evet ama Blair en son giydiği Elie Saab gelinliği içinde hem mutluluğuyla hem zerafetiyle büyülüyordu... Son diyorum çünkü kızımız önce prenses oldu... Prensesliği mecazi anlamda söylemedim tabi ki (!) burada QueenB'den bahsediyoruz.

Vera Wang gelinliği içerisinde de büyüleyeciydi elbette.. Ama bu gelinlikle prenses olurken bile akıllardaki sahne Chuck'a "Seni her zaman seveceğim." dediği sahneydi...

Tam olarak bu!

.

.

İnsanın yakın dostlarından biri Elie Saab olursa yarım saat içerisinde böylesine kusursuz böylesine büyüleyici görünebilir. Yoksa üzgünüm kızlar, bu şerefe sadece Blair nail olabilecek.

"Three words, eight letters!"

"YES!!"

Minik bir dilekte bulunmak istiyorum tabi ki Blair'ın gardırobuna, CB'ye ve NY'deki hayatına hayrandık ama kızlar "Sometimes all I need is my own Dorota!" Yani kendi Dorota'm olmadıktan sonra hayat çok zoor! :) (Dorota Blair'in yardımcısı)

Blair moda ikonu olarak kendine Audrey Hepburn'ü örnek alıyordu.O zaman biz de haftaya bu dev ikonu kendimizce anlatmaya çalışırız...

"XOXO"

#BlairWaldorf #Modaikonu #gossipgirl #queenb #queenbe #moda #chuckbass

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE