• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

DoItYourself " MUMLUK"


Helluu !

Yeni hafta yeni bir kendin yap projesiyle birlikteyiz :) Bu projede süslü mumluklar yapacağız.

Yine çok kolay yine çok eğelenceli:) Gelelim gerekli malzemelerimize ;

Malzemeleri kırtasiyeden aldım , evet tüyleri bile :) . Minik cam bardakları ikea'dan almıştım kahve yanına su koymak için artık farklı bir amaçları olucak :)

Yapıştırıcı olarak en sevdiğim silikon tabancasına veda ettim.. Çünkü cama yapışmadı :( Beni üzdü ama bu sefer de süpper yapıştırıcı olarak geçen 501 adlı yapıştırıcıyla yapıştırdım.Ellerinizde yapıştırmamak için dikkat edin çünkü gercekten süppper yapıştırıcı :)

Bardağın çevresini tüylerle kaplıyoruz.Yapıştırcıya dikkat etmeyi unutmayıın :) Tüylerle kapladığımız bardağı kuruması için bir kenara bırakıp diğer bardağımıza geçiyoruz.

Heryerler sim olsun istemiyorsanız altına bir poşet koyarsanız temizlemekte daha rahat edersiniz.Yapıştırıcıyı bardağa sıkıp üstüne sim döküyoruz ve parııl parıl mumluğumuz hazırr :)

İkinci mumluğumuzu da kuruması için bırakıyoruz. Yalnız ben süpper yapıştırcının pembe tüylerimi beyazlatabileceğini hiç düşünmemiştim oyüzden size tavsiyem daha az süper bi yapıştırıcı almanız :). O beyazlıklar tabiki hiç hoşuma gitmedi bende gümüş sprey boyayla kapattım :)

Sanırım bu şekilde düşündüğümden daha bile güzel oldu :)

Pembeliği tamamen kaybolmaması adına boyamak istediğim yerleri açıkta bıraktım geri kalan yerleri çok yapışkan olmayan bantla bantladım :). Gümüş sprey boyayla bu şekilde boyadım :) Boyama işlemini dışarda yapın ki kokusu sizi çok etkilemesin. Kuruması için 10-15 dakika beklemeniz yeter.

Kolay gelsiiin :)

#kendinyap #diy #mumluk #sim #sparkle

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE