• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

DoItYourself "Püsküllü Etek"


Bu senenin modası denince aklıma hemen püsküller geliyor. Olivier Rousteingcim sağolsun hayatımıza bu güzellikleri katıyor. (BALMAIN’nin şu an ki tasarımcısı) Gördüğüm bütün püsküllü ve güzel elbiseler onun müthiş tasarımlarından ilham alınarak yapılıyor bence .

Severek ve merakla daha nasıl güzel elbiseler tasarlayacak merakıyla takipteyiz duy bizi Olivier :)

Konumuza gelirsek bu hafta bizde kendimizce püskülleri kullandık ve yeni şık kendin yap projemiz ile karşınızdayız!!

Püsküllü Etek için gerekli malzemelerimiz;

Püsküllü, payetli büyük kurdela benzeri materyali ve paça bandını tuhafiyeden aldım. Her kızın dolabında mutlaka siyah mini etek vardır diye düşünüyorum :) Yoksa bir de siyah mini eteğe ihtiyacımız var.

Büyük payetli kurdelemizi eteğin ön yüzü boyunca ölçüsünü alıp kesiyoruz. Siyah ip yardımıyla eteğemize bu güzel kurdelemizi dikiyoruz. Ben kurdele diyorum ama başka bir adıda olabilir. :)

Sonrasında püsküllerimizi eteğimizin çevre boyu kadar ölçüp kesiyoruz. Aslında püskülleri de eteğe dikebilirsiniz ama hem çok uğraştırıcı olur hem de elde eteğe dikerken püskülleri kaydırabilirsiniz. O yüzden ben daha kolay bir yol kullandım. Püskülleri eteğemize paça bandı sayesinde yapıştırdım.

Paça bandını bu tarz işlerde tavsiye ederim. Kullanımı çok kolay. Püskülleri düz tutmak için eteğe teyellerseniz işiniz daha kolay olur.

Paça bandını da püskül boyunca kesiyoruz.Ütü yardımıyla püskülleri eteğe yapıştırıyoruz. Yalnız püsküller ütüye yapışmasın diye ince tülbent koyarsınız üstüne işimizi garantiye almış oluruz.Ütüyle üç dört kere püsküllerin üstünden geçerseniz tamamen eteğe yapışmış olacaklardır. İkinci püskül sırasını da aynı bu şekilde eteğe yapıştırıyoruz ve hazırız!!

Güzel boomeranglaar kızlar kolay geelsinn :)

#kendinyap #püsküllüetek #siyahetek #diy #skirt #blackskirt

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE