• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Romantiklere 8 Sürpriz Fikri ..


Herkese merhaba:)

Bu yazacaklarımdan sonra siz nasıl kardeşsiniz bu nasıl bir fark diye şaşırabilirsiniz. Ailemizdeki romantik genler bende toplanmış ablamı es geçmişler :)

Bütün bu romantizme rağmen bende sevgililer gününe inananlardan değilim sevginin günü olmaz diye düşünenlerdenim. Bu yüzden sevgilimle sevgililer gününü hiç kutlamayız ama doğum günlerine çok önem verip hazırlanırız. Bende şimdi size doğum günlerimizde yaptıklarımızdan yola çıkarak birkaç sürpriz fikri vereceğim, umarım beğenirsiniz işinize yarar :)

Her zaman manevi hediyeleri daha çok seven bir insan olduğum için fikirlerimde bu yönde olacak şimdiden uyarayım :)

İlk olarak “Anı Defteri”

Öncelikle en sevdiğiniz fotoğraflarınızı çıkarttırın biliyorum bu işin en zor kısmı :)

Sonra hoşunuza giden bir defter alıp fotoğrafları her sayfaya yapıştırın. Fotoğrafların altına o güne ait düşüncelerinizi ya da sevgilinize ait hislerinizi yazabilirsiniz.Burası sizin hayal gücünüze kalmış :)

Bu defteri sevgilinize verirken bundan sonraki anılarımızı birlikte doldurabilmek dileğiyle notunu da iliştirebilirsiniz bence hem çok tatlı hemde bak bunun ilerisi de var sinyali çok net bir hediye :) Size fikir olsun diye Pinterest'ten bulduğum bu örnek anı defterini buraya koyuyorum.

İkinci olarak biraz daha maddi bir sürprizden bahsedeceğim “Kafika”

Cihangirde bir kafe olan Kafika’nın konseptinde çift kişilik sinema odaları bulunmakta.İsterseniz sevgilinizle en sevdiğiniz filmi izleyin isterseniz ona yaptığınız videoyu izletin burası da tamamen size kalmış. Oda gülden kalplerle ve mumlarla süslenmiş olarak sizi karşılıyor zaten ayrıca süsleme işine girmiyorsunuz.Ayrıca size verilen menüden yemek sipariş edebiliyorsunuz. Yani son derece romantik bir ortamda hem filminizi izleyip hemde yemek yiyebiliyorsunuz. .

Üçüncü olarak 4. Levent özel parti& karaoke odasını tavsiye edebilirim. Bu odayı Şehr-i Ofis’ten kirayabilirsiniz. Odayı istediğiniz gibi süsleyebilir, istediğiniz yemekleri getirebilirsiniz.Hem eğlenip hem de çok romantik dakikalar geçirebilirsiniz.Benim erkek arkadaşımın doğum gününde kiraladığım yerdi.İnanılmaz eğlendik bizim için hem romantik hem eğlenceliydi. Çünkü hem karaoke yaptık hem de benim onun için yaptığım videoyu izledik.Bir sonraki sürprizi ağzımdan şuan kaçırmış bulunmakla beraber yazıma devam ediyorum :)

Dördüncü olarak bir önceki sürprizde bahsettiğim gibi video yapmak! Bence çok anlamlı çok güzel bir hediye.Çünkü hediyenizi ölümsüzleştiriyorsunuz aynı zamanda kendinizi de… Biraz uğraş gerektiriyor evet ama yapımı çok eğlenceli ayrıca sevgilinize izlerken verdiği tepkileri görmek paha biçilemez…En azından benim için öyleydi :) Size ilham olsun diye benim Efeye yaptığım videoyu da buraya bırakıyorum :) Efe’nin ikizi olduğu için bir tane de ortak video yapmıştık sevgilisiyle sevdikleri tüm insanları videoya çekmiştik, Video onların bebeklik fotoğraflarından başlıyordu ve inanılmaz duygusal olmuştu…

Beşinci sürprizimiz “Open When” mektupları olabilir. Çoğumuz sevgilimizin yanında her zaman olamıyoruz.Her üzüldüğünde her mutlu olduğunda yanında olabilenler şanslılarımız ama ya yanında olamayanlar?

Bu sürpriz fikrim biraz onlar için. Bende onlardan biri olduğum için çok iyi anlarım o durumu…

Yazacağımız mektup kadar A4 kağıdı ve mektup zarfı alıyoruz. Her zarfa farklı bir duyguyu yazarak başlıyoruz. Mesela üzgünken oku, mutluyken oku vs. Mektuba yazacaklarınız tamamen size kalmış sevgiliniz üzgünken onu mutlu edeceğini düşündüğünüz şeyleri yazıya dökebilirsiniz ve yanında fiziken olamadığınız zamanlarda bile sizi yanında hissedebilir :)

Altıncı sürprizimiz eğer hala beğendiğiniz bir sürpriz yoksa bence buna bayılacaksınız :) Hediyeleri kişiselleştirmek! Hepimiz kendimizi özel hissetmeyi seviyoruz şimdi birbirimizi kandırmayalım. Film afişlerinde “ yaa Leonardo DiCaprio’nun yerinde ben olsaydım ya da Jennifer Anniston’nun yerinde ben olsaydım keşke” tarzı iç geçirmemiz olmuştur. Bu kesinlikle mümkün! Benim sevgilim drama ve oyunculuk okuyor. Kesinlikle film hastası bayılıyor adeta.Bende bir şekilde onun en sevdiği 10 filmi öğrendim ve hepsinin afişini indirdim.Başrolün kafasını kesip sevgilimin kafasını yapıştırdım tabiiki yanındaki başrol kadının kafasına da kendimi yapıştırdım. Aksini düşünemezdik di mi? Bir matbaacıdan hepsini afiş gibi çıkartıp ona hediye ettim.Mutluluğunu siz düşünün :) Bunlar benim yaptıklarım :)

Yedinci sürprizimiz “Ayı”

Ne kadar klişe dediğinizi duyar gibiyim ama yargılamadan önce devamını okuyun bildiğiniz ayılardan değil bu :)

Build-A-Bear mağazasını belki görmüşsünüzdür. Bu mağazada ayı yapıyorsunuz! İçi doldurulmamış bir ayıyı seçiyorsunuz görevlinin yardımı eşliğinde isterseniz içine şarkı isterseniz kendi sesinizi koyabiliyorsunuz. Ben kendi sesimi koymayı tercih etmiştim. Ayının her elinde bastığında onu çok sevdiğimi duyabiliyor :) Ayının tam kalbine kalp atışı ekleyebiliyorsunuz dokunduğu zaman kalp atışını hissedebiliyor. Buda bir nevi kalbim hep seninle ve hep senin yanında atacak mesajını doğrudan sevgilinize ulaştırıyor. Ayının içi doldururken görevlinin elinize verdiği minik kalbe şaşırmayın ben bunu ne yapacağım diye :) Önce kalbı elinizde ısıtıyorsunuz sonra dileğinizi dileyip kalbi kocaman öpüp onu da ayının içine koyuyorsunuz. Ayının içi dolduktan sonra sıra geliyor ayınızı giydirmeye.Beni tanıyanlar ben söylemeden de ayımı gelin yaptığımı tahmin edebilirler.Çünkü bildiğiniz üzere gelin olunmaz gelin doğulur :) Sizde istediğiniz gibi ayınızı giydirebilirsiniz. Sonra size ayının sertifikasını veriyorlar ve sürecimiz tamamlanıyor:)

Sekizinci sürprizimiz tam anlamıyla bir “DIY”! Tshirt yapımı. İki tane düz beyaz

t-shirt, kumaş boyası(hem kalem olanlardan hem de tüp olanlardan) alıyoruz.

T-shirtin üzerine dilediğiniz yazıyı yazabilirsiniz kalemle yazının çerçevesini yapın, tüp boyayla içini boyayın. Ben Efe’nin t-shrtine “Hands Off My Guy” kendiminkine de “Hands Off My Girl” yazmıştım. Sonra bu t-shitleri Efeye verdiğimde ikimizde kumaş boyasıyla ellerimizi boyayıp t-shirtlere bastık.Hem inanılmaz zevkliydi hemde tatlı bir hediye oldu :)

Bu yazım baya kapsamlı bir yazı oldu sanırım :) İster sevgililer gününde ister doğum gününde ister yıldönümünde kullanabilirsiniz.Umarım yardımcı olabilmişimdir:)

#sevgililergünü #sürprizfikirleri #anıdefteri #kendinyap #diy #kişiyeözelsinema #karaoke #openwhen #ayı #buildabear

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE