• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

DoItYourself "Korse"


Moda kalp biz bunu artık çok iyi benimsedik❗️

Tüm markalar günlük takılabilir korse yapar da biz yapmaz miyiz yaparız.

T-shirtler, kazaklar veya elbiselerle kombinleyebileceğiniz korse yapıyoruz.

Gerekli malzemelerimiz sadece ve sadece siyah kumaş ve kuş gözü ☺️

Şimdi kumaş çok yumuşak dökümlü olmasın ki düz dursun . Kalınlığını bel boyuna göre ayarladım ve arası acık kalsın diye ona göre kestim. Kesmek için yer belirlemeleri toplu iğnelerle yaptım.

Düz kesmek için cetvelle sabun yardımıyla kalıp çıkarabilirsiniz. Bel oyuntusu için hafif kavisli yapmanız daha iyi olcaktır.

İki kat kumaş kullandım. Korse düzgün dursun sert dursun amacıyla. İkisini düzgün birleştirmek için dikiş makinesinde düz dikiş geçerseniz süper olur. Amaa benim dikiş makinam yok diyorsanız sıkıntı yok☺️

Bir terziye götürürseniz hemen halleder.

Sonrasın da delikler için bu deliklere kuş gözü deniyor. Kendiniz takamazsınız maalesef makinası varmış .☹️ Ama onun da çözümü kolay tuhafiyeler açıyor. Hemde çok cüzii bir miktar. Ben 8 tane kuş gözü delik için 4 lira verdim.

Kumaş’a da 5 lira vermiştim. Terzi işleri için de 5 lira ödedim. En son işlemimiz ipleri deliklerden geçirmek. Eeen zor işlem😂 İp’i bu yılın trendi kadife ip kullandık.

Biz bu şekilde hazırız!! Bu senenin trendini 20 lira bile ödemeden yakalamış olduk! Sizlere de kolay gelsiin kızlar ☺️

#kendinyap #korse #siyahkorse #moda #diy

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE