• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Bride2Be " Cilt Detoksu "


Serumlarla, nemlendiricilerle, peelinglerle ve maskelerle yüzlerce saat geçiriyoruz, fakat bakım yapmanın %100 sonuç getirmediğini bizzat tecrübe ettim.

Ancak bedeninize koyduğunuz şey, üzerine koyduğunuz kadar önemlidir. Yememiz ve güzel bir cilt için kaçınmanız gerekenlerden bahsedilim. Gıdalar içeriden dışarıya doğru çalışır ve sağlıklı, dolgun bir epidermiyi teşvik eder - daha az stres yaşamanıza ve daha fazla yaşamamıza yardımcı olur.

Deri için Sağlıklı Gıdalar:

Somon: Somon, sağlıklı deri hücreleri için yapı taşları olarak işlev gören omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir.

Ton balığı: Hiç selenyumdan duydun mu? Cilde elastin (daha iyi cilt esnekliği sağlar) teşvik etmeye yardımcı olan bir mineraldir ve orkinos bu mineralle doludur.

Yoğurt: Bir aperitif aradığınız zaman taze bir yoğurt yiyin, ciltte oluşan yanmayı azaltmaya yardımcı olan probiyotiklerle doludur. Aynı zamanda, sağlıklı hücre döngüsünü teşvik eden, sivilceye yardımcı olan ve kırışıklıkları önleyen A vitamini için mükemmel bir kaynaktır.

Avokado: Bu nefis meyve, vücudunuz tarafından güçlü cilt hücreleri oluşturmak için kullanılan tekli doymamış yağlarla doludur.

Yeşil Çay: UV'ye bağlı cildinize oksidatif hasarları önleyen antioksidanlar içerir.

Domates: Likopen domateslere güzel kırmızı rengini veren güçlü antioksidandır.

Araştırmalar, bu karotenoidin güneş yanıkları ve güneşe bağlı cilt yaşlanmasına karşı da koruyucu olduğunu gösteriyor.

Yaban mersini: Yaban mersini, bir dizi sağlıklı kalp yardımını teşvik eden ve cildinizin sağlığını yepyeni bir seviyeye taşıyan resveratrol ile doludur: Serbest radikalleri savuşturur, UV hasarına karşı korur ve kollajen ve nem seviyelerini korur

Kaçınılması Gereken Gıdalar:

Şekerli / Nişastalı Gıdalar:

Cildinizi olumsuz etkileyen gıdalar söz konusu olduğunda şeker ve nişasta bakımından zengin gıdaları listenin başında gösteriliyor. "Bu gıdalar akne oluşumuyla ile doğrudan ilişkilidir. Artık, kan şekerindeki düşüşü dengelemek için çikolataya saldırmıyoruz.

Taze meyvelerimize ve sebzelerimize sadık kalacağız .

Sonuçta güzel gelin olmak var. 👰🏽

Kaynak:

Bu bilgileri ünlü dermatolog Dr. Joshua Zeichner röportajlarından edindik.

#Detoks #CiltDetoksu #Yabanmersini #Yogurt #somon #Tonbalığı #avokado #domates

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE