• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Doğal Taşların Dünyası


Merhabaa 🤗❗️

Bu haftaki konuk yazarımız benim üniversiteden arkadaşım Bilgisayar Mühendisi Ayşe Naz Aydemir. Bilgisayar mühendisi dedim ama bu yazısında sizlere kodlar dünyasını değil doğal taşların dünyasından bahsedecek.☺️ Çünkü canım arkadaşım aynı zamanda LİUM DESİGN’ın yaratıcısı ve sahibi. Doğal taş dünyası bi nevi Ayşeden sorulur.😅 Bize kendi doğal taş bilgilerini aktaracak. Şimdiden iyi okumalar.

Merhaba Esin biraz abartmış tabi ki doğal taş dünyası benden sorulmuyor 🙄😅 Bildiğim kadarıyla doğal taşların bize etkililerini sizlerle paylaşacağım. Taşın tene teması enerjinin paylaşılması adına çok önemli bir detaydır. Bende bu yüzden doğal taşlarla gümüşü birleştirerek günlük kullanabileceğimiz bir takı koleksiyonu hazırladım.

Her parçada farklı doğal taşlarla çalışıyorum. Şimdi sizlere doğal taşların bizler üzerindeki etkilerinden bahsedeceğim.

Ametist:

Negatif enerjiyi pozitife çevirir. Her taş her insanın aurosı ile uyumlu değildir. Ama Ametist bu gruba girmez. Her eve her auroya uyumlu bir taştır.Ametistin rengi koyulaştıkça yaşı büyür ve size vereceği enerji miktarı artar. Ametistin yatıştırıcı ve dengeleyici bir etkisi vardır. Bünyeye huzur verir. Sevgililer için iyi bir hediye olabilir. Çünkü duygusal bağınızı sağlamlaştırcak bir taştır.

Akik:

Bolluk, bereketle ilişkilendirilir. Akik, taşıyan kişiye güç ve keyif hissi verir. Çok farklı renkte akik taşı bulmanız mümkündür. Kırmızı renkli akik size yüksek enerji verirken , mavi akik taşı boğaz çakranızı etkiler. Bu yüzden boğaz rahatsızlıklarında tedavi amaçlı kullanılır.

Aquamarin:

Her derde deva taş Aquamarin. Kullanan kişiye uğur getirdiğine inanılır. Stres seviyenizi düşürmekte etkin rolü vardır. Renginden dolayı nazara karşı koruduğuna inanılır.Nazar boncuğuna alternatif olarak kullanabilirsiniz. Hemde daha etkili olduğunu fark edeceksiniz. Aquamarin, denizcilerin kazadan beladan korunmak için kullandığı bir taştır.

Labradorit:

Diğerleri kadar ismini çok duymuş olmasanızda taş dünyasının konsantre taşıdır. İnsanlara odaklanma ve konsantre artırmada yardımcı olur. Alacalı renk yapısına sahiptir . İnsanlarda gece görüşünü artırdığı yönde araştırmalar vardır. Labradorit taşı üçüncü göz çakrasına etki eder. Bu sebeple size ruhsal ışık tutar.

Tasarımlarımızda her taşın sahip olduğu doğaya ait enerjiyi insan enerjisi ile birleştirerek organik bir denge yakalamaya yardımcı oluyoruz. Doğal taşları üzerinizde minimal tasarımlara taşımak isteyenler koleksiyonlarımıza göz atabilirsiniz. Umarım sizlere doğal taşlar hakkında fikir sahibi edebilmişimdir. Taşlar dokunan kişinin enerjisini toplar. Bu yüzden kullanmadan önce su ve ya toprakla nötrlerseniz daha etkili iyileştirme görebilirsiniz. İyi günler :)

Lium Design takılarına ve doğal taşlarına bu hesaplardan ulaşabilirsiniz;

Instagram:

@liumdesign

Online Satış:

#Doğaltaşlar #Ametist #Aquamarin #Akik #Labradorit #liumdesign

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE