• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Kitap Listesi


Herkese merhaba!

Finallerimiz,okullarımız bittiğine göre artık kitaplarımıza sarılabiliriz. Kitap okumak benim için büyüük bir zevk. Sevdiğim bir kitapsa bitirmeden bırakmam diyebilirim -sayfa sayısı önemsiz!- 3 seneden beri doğru düzgün kitap sadece yazın okuyabiliyorum ama eskiden annem elimden kitapları alıp yeter ezgi diye söylenirdi. D&R resmen cennetim diyebilirim. Ablam dergi reyonlarına giderken ben hemen kitap reyonları arasında kaybolurum. Annem zorla çıkartmazsa çıkmam birazcık zaman alabiliyor evet kabul ediyorum. Siz de benim gibi kitap okumayı çok seviyorsanıız aşağıda ki listemize bir göz atın derim.

1) Macera,bilim kurgu,fantastik romanlar her zaman için favorilerimden olmuştur.

*CEHENNEM/DAN BROWN

Tek kelimeyle MÜKEMMEL bir kitap. Ya ben bunu izledim dediğinizi duyar gibiyim. Filmin kitapla nerdeyse alakası yok diyebilirim. Dan Brown kitabı yazarken o kadar iyi betimlemeler yapıyor ki sanki kitabın içindesiniz ve o anı yaşıyorsunuz. 2 günde soluksuz okuyarak ve her bir sonraki sayfasında "ne! nasıl yani! hadi canım! bu adam bunu nasıl kurmuş!" diye şok içinde kaldığım bir kitap.Özellikle sonlarına doğru hem bitecek diye üzüldüğüm hem de sonunu deli gibi merak ettiğim kitap. Kitap Robert Langdon'un gözlerini hastanede açmasıyla ve çoğu şeyi hatırlamamasıyla başlıyor.Sonra çözmek zorunda olduğu bir senaryonun baş karakteri olduğunu öğreniyor. Dan Brown'un mükemmel betimlemesiyle Robert Langdon'nun Dante'nin Cehennem tablosundan yararlanarak bu senaryoyu çözmesinde ona eşlik ediyorsunuz adeta. Kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.Ufak bir spoiler:Sonu filmle aynı değil!

Sayfa sayısı:576

*GECE EVİ SERİSİ/KRISTIN CAST-P.C CAST

Bu kitap serisini çok severek okumuştum. 12 kitaptan oluşuyor. Alacakaranlık serisiyle beraber hayatımıza vampirli kitaplar,filmler dahil oldu kabul edelim. Bu kitap serisi de vampirlerle alakalı ama aynı zamanda içinde aşk,macerayı da çok yoğun bir şekilde barındırıyor.İlk kitap ana karakter Zoey'in işaretlenerek çaylak vampir olup gece evine yerleşmesiyle başlıyor. Amaan vampir kitabı ne diyip geçmeyin! Gerçekten çok heyecan dolu bir seri. Bir solukta okuyacağınıza eminim!

*TANRIÇA SERİSİ/P.C CAST

Yine aynı yazarın serisi ama bu sefer vampirler yok. Mitoloji seviyorsanız eğer tavsiye ederim.Mitolojik karakterleri kurguyla birleştirmiş akıcı bir anlatımı olan roman serisi. 7 adet kitap var. Her kitabını en fazla 2 günde okuduğumu söyleyebilirim. Aksiyon,aşk dolu,fantastik bir kitap serisi. Dolu dolu severek okuyabileceğinizi düşünüyorum:)

*VAMPİR AKADEMİSİ/RİCHELLE MEAD

Evet yine bir vampir kitabı... Ama bu sefer vampirler türlerine kadar ayrılmış! İlginç geleceğine eminim bu sefer moroi prensesleri,strigoileri,dhampirleri göreceğiz. Ezgi onlar ne ya diyip merak ederseniz kitapları okuyun derim. Yine içinde yoğun aşk,macera,arkadaşlık olan bir kitap serisi. Alacakaranlık serisini seven herkes şu 3 önerdiğim seriye bayılacaktır bol olumlu yorum alacağımıza eminim :) Bu seri 6 kitaptan oluşuyor. Yanlış hatırlamıyorsam filmide çıkmıştı ama her zaman olduğu gibi kitaptan aldığınız hazzın yerini başka bir şey tutamaz.

*TELEPATİ/LEONARDO PATRİGNANİ

Yine bir seri kitapla karşınızdayız.

Uyurken paralel evrene geçip orada da farklı bir hayatınız olabileceğini hiç düşündünüz mü? Özellikle astro-seyahat,paralel evrenler teorilerine meraklıysanız kesinlikle tavsiye edeceğim bir seri..

Benim tercihim seri kitaplardan yana genelde çünkü bitirince okuyabileceğim devam kitabım olabiliyor. Bu sefer vampirler yok rahat olabilirsiniz. Bu seri vampir sevmeyenlere tavsiye.

**Yüzüklerin Efendisi,Harry Potter,Hobbit,Sherlock Holmes gibi kitapları tek tek yazmıyorum çünkü muhtemelen ya okumuş ya izlemişsinizdir. Okumadıysanız kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.Çünkü dediğim gibi kitabının yerini hiç bir film tutamaz!

2)Romantik,komik,tatlı,aşk dolu kitaplar tam beni yansıtır her zaman.

Tanıyan bilir hayata pembe gözlük denince akla ben gelirim!

*YÜREĞİM SENİ ÇOK SEVDİ/CANAN TAN

Canan Tan'ın kitapları genelde duygu patlaması yaşadığım,ağlamadan bitiremediğim kitaplardan.Yüreğim seni çok sevdi de bunlardan biri.Aslı ve Muratın yaşadığı destansı aşk hikayesi.Sonu tam olarak ciğerlerimize kadar acısını hissedebileceğimiz türden! Zaten kitabın arkasında yer alan

"Yüreğim seni çok sevdi

O yürek talan

O yürek yangın yeri

O yürek seni istiyor bir tek seni..."

şiirinden kitapla alakalı ufaktan bir fikrimiz oluyor.Mükemmel bir aşk kitabı okumayan herkese mutlaka okumasını öneririm ağlama garantili!

Sayfa Sayısı:460

*EN SON YÜREKLER ÖLÜR/CANAN TAN

Yine bir Canan Tan kitabıyla karşınızdayım.Bir araba kazasıyla başlayan hikayede hayatımızın ne kadar pamuk ipliğine bağlı olduğunu sevdiklerimize nasıl sıkı sıkıya bağlanmamız,sevdiğimizi her koşulda hissettirmemiz gerektiğini bir kere daha anlıyoruz. Hüzün dolu ama bir o kadarda güzel bu romanı okumanızı tavsiye ederim.

Sayfa Sayısı:408

*PİRAYE/CANAN TAN

En sevdiğim Canan Tan kitabı budur net! Yaklaşık orta okuldayken falan okuduğum bir kitap ama o kadar etkilemiş ki beni hala bazı satırları hatırlıyorum bile. İstanbuldan Diyarbakıra uzanan bir aşk hikayesi.Ağalık sistemine karşı olan bir genç kızın aşkı uğruna neler yaşadığı,nelere katlandığını adeta siz yaşıyormuşsunuz gibi okuyacağınız bir kitap.Piraye beni uzunca etkileyen hala hatırladığım enfes bir roman.Benim favorilerimin de favorilerinden.

Sayfa Sayısı:393

*KALEYDOSKOP KALPLER/CLAİRE CONTRERAS

Son zamanlarda okuduğum en tatlı kitap.Estelle kalbi kırık olan bir genç kadın. Kalbini kıran adam bir yanda o kalp kırıklarını birleştirerek sanata dönüştürmeyi öğreten adam bir yanda.Estelle öğretmeni,nişanlısı olan insanı çok sevdiği okyanusta kaybedince yaşadığı olayları hayata tutunma çabasını ve aşkın her şeyin ilacı olduğunu bu kitapta görebilirsiniz.Çok tatlı bir kitap bir günde okuduğum sayfaların nasıl geçtiğini anlayamadığım derece de akıcı.Olayın içine bir anda giriyorsunuz ve çok zevk alarak okuyacağınıza eminim.

Sayfa Sayısı:376

*KÜRK MANTOLU MADONNA/SABAHATTİN ALİ

Her ne kadar okunmak zorundaymış gibi hissettirilen romanları okumayı sevmesemde bu istisnalarımdan.Çok tatlı ama sonu bir o kadar hüzünlü bir aşk hikayesi.Kitabın olay kurgusu,yazarın anlatımı çok iyi.Populer kitap kötüdür düşüncesinde olanlar için kocaman bir istisna olduğunu düşünüyorum.

Sayfa Sayısı:164

*KOCAN KADAR KONUŞ/ŞEBNEM BURCUOĞLU

Kitap okurken ne kadar gülünebilir ki sorusunun cevabı bu kitap.Etrafımdan noluyor bakışlarına maruz kaldığım doğrudur. Evet biliyorum filmi var ve bence film kitap uyumu en iyi olan projelerden biri.Ama yine de kitabı okumanın zevki bambaşka! Her genç kızın hayali evlenmek ya benim ki değil diyenlerinin de ailesinin hayali dolaylı yoldan onlarında hayali olmak zorunda kalıyor... Gülerek okuyacağınız bu kitap bunun kanıtı! Ayrıca bu yazarın bu kitabının ikincisi de var ve evet onunda filmi var...

Sayfa Sayısı:220

*PUCCA GÜNLÜK/PUCCA

Her kitabı ayrı komik olan bir seri. Hepimiz günlük hayatımızda belki çok komik,ilginç şeyler yaşıyoruz ama bunları bu kadar akıcı yazıya aktarabilmek bir meziyet bence. Pucca'da bu meziyetle donatılmış nadide yazarlarımızdan.Ben ağlamak istemiyorum,öyle macera romanlarına da gelemem bana eğlenceli bir şeyler tavsiye et diyorsanız Pucca Günlük serisi tam size göre.Eğer ki mağaranızdan yeni çıktıysanız ve pucca günlüğü hiç duymadıysanız hemen alıp okumanızı tavsiye ederim.

*SELİNDRELLA-ACİLEN EVLENMEM LAZIM/EKİN ATALAR

Eminim şu an canım arkadaşlarım bu kitabın ismini okuduğunuz zaman bana gülüyorsunuz.Çünkü kitaplığıma bakan her arkadaşımın ilk gözüne çarpan kitap bu kitap,nedense kitaplığımda olduğuna hiiç şaşırmadıkları hatta ya ezgi tam senlikmiş dedikleri türden!Bu kitapta eğlenceli,okurken zevk alabileceğiniz kitaplardan. Eski sevgiliden gelen düğün davetiyesi kırmızı alarm demek. Tabiiki benden önce evlenemez moduna girip 5 aşamalık acil evlilik planı uygulayan Selin'in hikayesini merak ediyorsanız kitabı okumaya hemen başlayın derim.

Sayfa Sayısı:396

3)Kişisel gelişim kitapları bu aralar favori kitaplarım oldular.

*UFAK ŞEYLERİ DERT ETMEYİN/RICHARD CARLSON

D&R'da gezerken ilk sayfasını okuyup almaya karar verdiğim bir kitap.Daha ilk sayfasından beni etkileyebildi.Okurken neredeyse her sayfada ya ben bunu yapıyorum dedim. Ne kadar boş küçük şeyleri kocaman dert yaptığımı anladım.Kitabın içindeki yöntemleri bir kaç günlük olayda uygulayıp daha sakin kalmayı başarabildiğimi fark ettim aslında. Ama siz siz olun ablam gibi ya ben bunların hepsini yapıyorum diye 3. sayfada kitabı bırakmayın.Unutmayın önemli olan onları yapmamak!

Sayfa Sayısı:191

*KÜÇÜK PEMBE MUTLULUK KİTABI/NİL GÜN

Çok sevdiğim bir arkadaşımın bana hediye ettiği bir kitap bu. Hayatımızdan olduğumuz yerden mutlu değilsek bunu değiştirebilmenin sadece bize bağlı olduğunu sürekli hatırlatan bir kitap.Bu yazarın bu tarz bir sürü kitabı var. Kitapların boyutu minicik ve böylece yanımızda hep taşıyıp sıkıldığımızda kendimizi bunalmış hissettiğimizde açıp okuyabileceğimiz türden.

Sayfa Sayısı:224

Evet listemizin sonuna geldik.Daha bir sürü sayabileceğim kitap var ama çoğu verdiklerimden geri dönmediğinden unutuyorum maalesef. Sizinde ya bu kitapta çok güzel muhakkak okuyun dediğiniz önerileriniz varsa bize yazın.Listemizdeki kitapları okuyup beğenirseniz onlarla ilgili yorumlarınızı da bekliyoruz.Umarım yardımcı olabilmişimdir,

Sevgiler.

#kitaplistesi #readinglist #kitapkurdu #okumazevki

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE