• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

DoItYourself " Çerçeve "


Deniz kabuğu toplamak büyük bir zevktir. Deniz kenarında yürürken güzel deniz kabuklarını toplar sonra da onları bir şekilde değerlediririm. Biliyorsunuz ki yazlıkta ki odam da duvarlarımı süslüyorum. Bknz. " Bir önce kii kedin yap projelerim. "

Bu yaz da topladığım deniz kabuklarından fotoğraf çerçeveleri yaptıım. Ona eş olsun diye de eski eşofmanımdan kestiğim iplerle bir çerçeve daha yaptım.

MALZEMELER

Mukavva

Fotoğraf

Deniz Kabuğu

Hasır İp

Eşofmandan Kestiğim İpler

Makas

Silikon Tabancası (canım herşeyim)

Cetvel

Kalem

Fotoğraflardan iki cm çıkıntılar olacak şekilde mukavvaları kestim. Cetvel ile minik noktalar koyarsanız mukavvayı kesmeniz daha kolay ve sağlıklı olur.

Fotoğraflarımı mukavva'ya çift taraflı bant ile yapıştırdım.

Birinci çerçevem için topladığım deniz kabuklarını yapıştırmadan önce hasır ip ile çerçevemi sardım. Çünkü deniz kabuklarının boşluklarından gözüken mukavva hoş durmuyordu.

Aynı zamanda deniz kabukları hasır ip'e daha kolay yapışıyor.

Hasır ip ile sarma işlemi bittikten sonra sıcak silikon tabancasıyla deniz kabuklarımı yapıştırdım. Ay çok tontik oldu.. Benim çook hoşuma gitttii.

Ay çok tontik oldu.. Benim çook hoşuma gitttii.

İkinci çerçevemede fotoğrafımı aynı yolları izleyerek yapıştırdım.

İplerimi direk döndürerek sıcak silikon ile yapıştırdım. Ucunada denizden bulduğum deniz kabuğumu koydum kii takım olsunlar.

İşte min. maliyetli mükemmel çerçevelerim..

#diy #kendinyap #doityourself #çerçeve #fotoğrafçerçevesi #denizkabukları #yazlıkev #yazlıkdekorasyon #dekorasyonönerileri

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE