• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

DoItYourself " Anahtarlık "


Artık kişileştirilmiş ürünler çok revaçta . Buna anahtarlıklarda dahill, yalnız ben istediğim tarz da anahtarlık bulamıyordum. Genel de tahta üzerine yakılarak işlenmiş harflere isimlere denk geliyorum. Ama ben daha çok düz bir zemin istediğim için kendim yapmaya karar verdim. Biraz kil, merdane ve harf damgalarıyla bu iş tamam!

Kil'i kırtasiyeden aldım. Her rengi mevcut, beyaz alırsanız boyaması çok daha kolay olur. Ben boyamadım ama sprey boya ile boyaya bilirsiniz. Harf damgası pasta malzemeleri satan mağazalarda bulabilirsiniz. Çünkü bu damgalarla kişiye özel kurabiyeler yapıyorlar.

Ben yuvarlak ,ev ,yıldız şekil kalıpları ile anahtarlıklar yaptım. Bu şekilleri vermek için yine kurabiye kalıplarımı kullandım. Pişirilmeden önce kürdan yardımı ile anahtarlık deliği açmamız gerekiyor.

Sonrasıın da fırınlamanız gerekiyor. Fırınlayacağınız süre aldığıınız kil hamuru paketinin arkasında yazıyor. Her markanın fırınlanma süresi farklı o yüzden sizlere net bir süre veremiyorum.

Fırınlanma işlemi sonrası ister hazır zincir anahtarlık takın isterseniz deri ip takın. Süslemesi size kalmış .

Kolaay gelsin tatlışkolaar.

#anahtarlık #keychain #kilanahtarlık #kildenanahtarlık #kil #kişiyeözelanahtarlık #monogram

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE