• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

CatchMeIfYouCan " Şile-Ağva "


Hafta sonu planları yapıldı mı??

İstanbuldan çıkmak zor geliyor hem de şehrin kargaşasından birazcık olsun kaçmak mı istiyorsanız. Hadi Şile'ye :)

Ben 5 sene Şile de yaşadım. İlk gittiğimde ben burda 5 sene napcaaam ya dediğim sonra mezun olurken canım şile olmuş ilçe..

Aslında gezilecek çok yer var, güzel rest. sahip tam kafa dinlemelik bir ilçe.

Ekim-Kasım ayları da tam zamanı diyebilirim. Yazlıkçıların hışmından yeni kurtulmuş, sakinlemiş ama henüz soğuktan nefes aldırmaz havası gelmemiştir. Haftasonu kaçamaklarınız için mükemmel bir tercih olabilir.

Şile de nerede kalınır?

Benim okulumun hemen yanında Best Western Şile Gardens var gayet güzel bir otel tavsiye ederim. Deniz manzarası yok maalesef..

Eğer deniz manzaralı bir otel arayışında iseniz;

Phellos Suites Şile tam aradığınız gibi bir butik otel olacaktır. Otellere Booking üzerinden dicem ama Booking'den ülkemizdeki otellere rez yapılmıyor artık sanırım malesef!!!! Ya da farklı yollardan yapabilirsiniz. (vpn)

Şile de uzun sahil yürüşleri yapabilirsiniz. Kahvaltınızı denize karşı yapabilirsiniz.

Kahvaltı için bir kaç önerim;

Serintepe Cafe

Fusha Cafe

Dubara Cafe

Bilir Cafe

Hepsinin kahvaltısı doyurucu. Serintepe korunun içinde denize bakan bir konuma sahiptir. Fusha şile merkezden çıkıp fenere giderken bulunur. Oradan da denizi izleyebilirsiniz. Dubara ve Bilir daha merkezi konumda yer alıyorlar.

Şilede küçük bir mahallede bu tarz eski evler var. Arada kalıyorlar. Öyle merkez de yürüken göremezsiniz. Merkez dediğin zaten hepitopu bi caddesi var.:D

Eğer kurtiş dondurmacının yanındaki ara sokaktan aşağıya inerseniz görebilirsiniz.

Bu doğa harikalarına ulaşmak istiyorsanız. Aqua Beach'in ordaki kayalıklara doğru yürümeli, kayalara tırmanmalı vee sonra merdivenlerden aşağıya inmelisiniz. Azcık harekeet. (dikkatli olun)

Şilede Ağlayan Kaya, Fener benim favori yerlerimdi. Hiç bişey yapmasınız da gidip orada manzarayı izlemek güzel bi huzur kaynağıdır.

Merkezden aşağıya doğru yürüseniz sizi Şile'nin dalgalı denizi karşılar. Eskiden yıkık dökük kalemiz vardı ama bi havası vardı. Yeni yapılmış Sunger Bob'umuzdan bahsetmek istemiyorum.!

Fusha'dan şile bu şekilde gözüküyor.

Akşam yemeğinde rakı-balıksız olur mu?

Hele de şilede iseniz. (ben rakı hiiiiiç sevmem) ama işte gelenektir ya öyle demek ondan dedim yani. Sizlere rakı edebiyatı yapmayacağım. :D Offf rakı içen kız güzelliği .. Uydurmayın kızın karşısında ki rakı içip sarhoş olmuş ordan uydurmuş öyle bişey herkesinde işine geliyor (bence.;) Gelelim önerilerime mihman balıık..

En sevdiklerimdendir.

Massha & Şile Balıkçısı da güzeldir. Denizin üstünde "rakı-balık" yaparsınız.

Yok ben fast food seviyorum balık sevmemse ona da çözüm var. Dubara , Kristal cafe hamburger, makarna, pizza vs var ve deniz manzaralı yerler.

Şileden Ağva'ya geçmeniz arabayla 40 dakika sürüyor. Yol'u biraz virajlı arabanızı dikkatli kullanın. Ağva'da kanoya binebilirsiniz.

Konaklamak için Lethe Oteli tavsiye ederim.. Dizaynı mükemmel, bir kaç odası olan butik hotel, içinde bir de minik sanat atölyesi bulunduruyor.

Ağva da gezmek için yine bir çok koy bulunuyor.

Merkezden kestaneleriniz alıp, otel de sobanın üstünde pişirebilirsiniz. Keyifin dibi... Sakin huzurlu haftasonu Şilede sizi bekliyor. Aklınızda bulunsun.

#ağva #ağvagezisi #şile #geziyazısı #şiledeneyapılır #lethe #ağvadaneyapılır #şiledeneyenir #yemekneredeyenir #şilebalıkçısı #ağvadahaftasonu #haftasonuneyapsak #haftasonuplanı

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE