• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

11 İkonik Gelin


Dizi dünyasından ünlülerin sansasyonel evliliklerine geçmişten bu güne gelinliklerini mercek altına aldık.

Herkesin aklına kazınan gelinlikleriyle 12 ikonik ünlü karşınızda.. Belki bizlerede ilham olur, hadi gelin incelemelerimize başlayalım. Yazı bitimine sizlerinde yorumlarını bekliyorum.

1 -Blair Cornelia Waldorf

Best dizilerimden biri olan Gossip Girl'n baş kahramanlarında Blair ilk düğününde de tasarım bir gelinlik giymişti(tabiki) prenses gibi olmuştu. Ama hepimizin aklına kazınan Elie Saab tasarımı gelinliğini oldu. Something blue.. Ben gelinlik olarak tercih etmesem de Blair içinde su gibi olmuştu..

2-Victoria Swarovski

Ba-yıl-dımm ilk gördüğümde aynen bu tepkiyi vermiştim. Mükemmell bi gelin olmuştu. Sanırım zevklerimiz Victoria ile çok benzer. :D Parıl-parıl kendinden kirakira'lı gelinlik yaptırmış resmen kız ya .. Gelinlik 45 kilocukmuş. (neredeyse benim kadar ) Ama bir gelin düğün günü Hulk olmayacaksa ne anlarım o gelinden ben.! Gelinliğin 500 bin tane kristal taş bulundurmasına asla şaşırmıyoruz zaten hakkını vermiş.

Victoria Swarovski'nin gelinliği ünlü tasarımcı Michael Cinco imzası taşıyor. Gelinliğin değeri 1.2 milyoncuk!! Ne diyeelim Victoriiacım Allah mesut etsin.

3-Kate Middleton

Cambridge Dük'ü Prens William ile evlenmesi ile hayatımıza bomba gibi düştü.. Tam bi prenses düğünüyle evlendiler. Damadımız tabiki resmi kıyafetleriye düğünde boy gösterdi.. Kate Middleton'un gelinliği hem kraliyet tarzının vintage havasını yansıtırken hemde gayet modern duruyordu.. Gelinliği Alexander McQueen'in modaevinden Sarah Burton'ın tasarlamış. Şu sıralar o kadar minnoş iki çocuklu bir aile ki Allah mutluluklarını daim etsin .. Canım Royal aileee. He bu arada kardeşi Pippa'nın ablası'nın rolünü çalmaya çalıştığını düşünüyorum. Düğünde bembeyaz giyinmesinden tutalım böyle hep bi daha güzel haberleri falan bana baya itici geliyor.

4-Kim Kardashian

Hala düşünüyorum bu kadın nasıl ünlü oldu ki ya ? Yani Paris Hilton'nun dolabı neymiş ki Kim ve 7 sülalesini bu hale getirmiş. İlk evliliğinde kabarıklığın dibine vuran Kim ikinci ve son evliliğin de tam kendine uygun totoskosunu ortaya koyan bir gelinlik giydi. Zaten stadyumda evlilik teklifi alan Kim 'den basit bir gelinlik aslaa beklemiyoorduk. Kankitosu Riccardo Tisci imzalı bu gelinlik benim pek tarzım değil ama sizler ne düşünüyorsunuz?

5- Audrey Hepburn

Canııım Audrey!! Benim moda ikonum. Zerafetin tanımı Audrey Hepburn.. Acaaba evden çıkarken bu tarz bi gelinlik mi giysem. Çünkü her kıyafetinde olduğu gibi gelinliğine de hayran kaldım.. Belim onunki kadar ince olmasa da hevesim içimde kalmaz herhalde :D

6-Carrie Bradshaw

Artık Carrie'yi sevdiğimi bilmeyen yoktur. Sex and the City'nin başarılı yazarı Carrie sonunda Mr. Big ile evliliğe kavuştu! Gerçi ünlü tasarımcı Vivienne Westwood imzalı gelinliğinle kala kaldı o ayrı ama sonunda vintage gelinliğiyle muradına verdi.. Vivienne Westwood gelinliği tam anlamıyla onun için dikilmişti.. Kafasına kuş bile kondurmuştu ama asla abartı durmuyordu. Satenin büyüsüne kapıldığım bu gelinliğe bayıldım.

7-Amal Clooney

Oscar de la Renta imzalı gelinliği ile Amal çok klas duruyordu. Düğünden önce giydiği her kıyafette çok şıktı. Gelinliğin de full dantel kullanılmış ama ışıltısı eksik gibi geldi bana. Sizler ne düşünürsünüz ?

8-Olivia Palermo

Duru güzel Olivia , kendi gibi sade, duru, çook fresh bir gelinlik tercih etmişti.. Ben bile sade olmasına rağmen gelinliğe bayıldım. Sanırım buna Carolina Herrera etkisi deniyor. Saçı makyajıyla ikonik gelinler arasında yer almasına şaşırmamalıyız.

Üst kısmı uzun kollu sade tercih edilirken eteklerinde ki dantel gelinliği uçurmuş.

9-Angelina Jolie

Angelina'yı pek sevmem. Ben team Jennifercıyım. Brad Pitt'le şu sıralar yaşadıklarına acı döner gelir karması vaar demek istiyorum. Bunu hakketi! Yalnız gelinliğinde ki orjinal fikre bayılmıştı. Çocukları'nın el boyaması resimleri çok havalı duruyordu. Ben sanırım saten gelinlikleri çok beğeniyorum. Belki de ondan bu denli dikkatimi çekmiştir. Siz Angelina'nın bu orjinal fikri için ne düşünüyorsunuz?

10-Victoria Beckham

Queen Victoria mı desem bilemedim. Asilzademiz Victoria Beckham ailesi'nin kraliçe anasıı valla çok güldüüğünü hiç görmedim. Hep bi sert ifadesiyle canım David'e çocukları baktırıyor. Ama gıpta edilesi bir aileler bu yalan dünyada mükemmelsiniz .. Gelinliği çook eski zamanda olmasına rağmen bence çok havalı duuruyor. Yine saten..

11-Miranda Kerr

SnapChat CEO'su ile gizli kapaaklı evlenen Mirandacığım çok zarif bi gelin olmuş.. Kendi gelin makyajını kendi yapmış. Ünlü model bu mutlu gününde Dior Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri tarafından özel olarak tasarlanan gelinliği tercih etti. Uzun kollu, kabarık gelinlik Grace Kelly’nin 1956 yılındaki düğününden esinlenerek hazırlanmış. Gerçekten uzun kollu olması dışında gelinliğe bende bayıldımmm. Miranda da daha güzel bi gelinlik düşünemezdim demişti Vogue dergisine .. Yok daha güzelleri var ama bu da senin tarzın tabi Miranda.

Bonus " ZUHAİR MURAD "

İkonik gelinler yazım hiç Zuhair Murad'sız olur mu? Ben düşünemezdim. Sofia Vergara'ın olağan üstü gelinliği'nin tasarımcısı Zuhair Murad. Gelinlik tasarımcısı dendiğin de benim aklıma Zuhair Murad geliyor. Sanırım tarzlarımız aynı :D

Başka bir gelinlik yazısında görüşmek üzere kendinize iyi davranın..

#eliesaab #BlairWaldorf #brides #victoriaswarovski #kimkardashian #gelinlik #katemiddleton #audreyhepburn #ikonikgelinler #ikonikgelinlikler #bridetobe #viviennewestwood #CarrieBradshaw #ikon #zuhairmurad #sofiavergaragelinlik #ünlüleringelinliktercihi

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE