• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

CatchMeIfYouCan " Disneyland "


Heellooooo duydum ki benii özlemişsiniz. Bu sefer ki yazımız Disneyland.Hayallerimi süsleyen yer.Çocukluğumdan beri görmek istediğiim en büyük hayaliim.

Metrodan Disneyland'e gitmek çok kolay. Şehir merkezinden yaklaşık 45 dakika falan.RER A hattının geçtiği tren istasyonuna ulaşıp oradan Marne-la-Vallee Chessy durağına kadar gidiyoruuz. Başka bir deyişle Mickeyi takip edin o sizi doğru yola götürecek...Ulaşım inanılmaz kolay kısacası.

Trenden inince tam bir hayal...Gerçekten tam bir masal diyarı. Yalnız şöyle ufak bir ayrıntı bilet fiyatı biz gittiğimizde 80 Euroydu.İnternetten bir gün önce alırsanız 49 Euroya mini bilet alabiliyorsunuz.Ama oraya gittiğinizde alamıyorsunuz çünkü bilet ertesi gün için geçerli oluyor.

İçeri girdiğimizde tam mutluluktan ağlayacakken Mickey tuttu elimizden. O içerideki mağazalar,mağazalarda ki eşyalar,kostümler,taçlar... Delirmemek elde değil hepsini alıp götüresiniz geliyor.

(Dipnot:Eğer şu gördüğünüz gelin tacını almak istiyorsanız sadece girişte sağdaki mağazada var ve mağaza saat 5 olmadan kapanıyor!)

Eğer evlenecekseniz,çeyiz alıyorsanız veya yeni hamileyseniz ya da yeni doğum yaptıysanız GİTMEYİN! Çünkü çıkamazsınız!!! Hayatımda hiç bu kadar hayranlıkla gezdiğim bir yer olmamıştı sanırım...

Biz tam gezerken bir müzik başladı noldu noluyor derken bir mağazadan çıktık karşımızda mickey,minnie hepsii törenle geçiyor danslar müzikler. Minnie'nin yerine geçiyordum ki Gülşah beni zor tuttuu...İzlemek bile insanın içine mutluluk veriyor.Bence mutluluk dünyaya oradan yayılıyor olabilir.

O kadar büyük bir yer ki bir günde ancak bir parkı gezebilirsiniz ki biz gün sonu ölüyorduk. Bir şeyler almak için acele etmeyin içerlerde de bir çok mağaza var.

İçeride ki bütün oyuncaklara bindik diyebilirim.Ama özellikle bir tanesi tam anlamıyla felaketti.Space Mountain binmeden parktan çıkmayın.Evet geri kalan her şey de çok güzeldi ama bunun kadar güzeli yoktu.

Yemek konusuna gelirsek Disneyland için söyleyebileceğim tek şey yemeklerin çok kötü olması. Fiyatlar da bir o kadar pahalı. Bir yerde tavuk dürüm yiyelim ne kadar kötü olabilir dedik. İçinde tavuk yoktu...

Disneyland'in içerlerinde daha fazla yemek yeri olduğunu söyleyebilirim. Gerçi yine mükemmel değil sosisli menü aldık ve patates üstü bir adet sosis geldi ve ekmek bile yok! Eğer sizde benim gibi ekmeksiz doyamıyorsanız aç kalırsınız canlarım.

Yani yemek konusunda yanınızda yemek götürseniz olur bile diyebilecek durumdayım.Ama süpper güzel patlamış mısır var ve nutellalı krepler var. Kısacası atıştırmalık bir şeyler dolu ama yemek maalesef yok.

Karayip korsanları için yaptıkları bir yer vardı bir sandalla geziyorsunuz. O kadar profesyonel ki tasarımlar maket mi gerçek insan mı ayırt edemedik diyebilirim. Efsane bir gerçekçilik var. Tavanı öyle bir yapmışlar ki gece gibi içerisi. Ben bayıldım diyebilirim.

Tek üzüntüm mickey ile fotoğraf çekilememekti ama sorry Mickey 1 saat seni sırada bekleyemezdim..

Kısacası muhakkak gidip görün Disneyland hayallerin mekanı gerçekten büyülü bir yer mutsuzluğa yer yok. Ayrıca tatil bütçenizden büyük bir kısım buraya ayırın çünkü içerideki mağazalarda ki ürünler sizi adeta çılgına çevirecek...

#disneyland #disneylandgezisi #geziyazısı #catchmeifyoucan #mickeymouse #paris #fransa #traveller

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE