• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Beyin Yakan 10 Yabancı Dizi


Heellooo

İlk dizi tavsiyesi yazım komedi ve 20 dakikalık dizilerden oluşuyordu. Benim bir çok favori dizimi sizlerle o yazım da paylaşmıştım. Buraya tıklayarak 20 dakikalık çıtır çerez diziler yazımı okuyabilirsiniz.

Geleliiiim şimdi ki yazımın içeriğine; daha uzun ve kafa patlatmayı gerektirecek dizi önerilerimle karşınızdayım. Dizilerin hepsini izlemedim bazılarını bende arkadaşlarımdan dinledim ve kesinlikle başlamayı düşünüyorum . İlk ve benim cidden beynimi yakan;

1. Mr. Robot

Gündüzleri legal geceleri illegal hackerlık aşırı havalı bi meslek değil mi ya ? Bu cümleyi ilk okuduğunuz da aklınıza benim gibi hemen Matrix gelebilir.( Dizinin Matrixle pek bi alakası yok) Dizi 21. yy en büyük sorunu (çözümü) bu ikileme ben cevap vermek istemiyorum. :D İnternet, teknoloji bağımlılığı, uyuşturulmuş toplumlara ve harcanan deli paralara değiniyor. Tabi ben basite indirgeyerek sizlere minik bir giriş yaptım. Dizi bundan çok daha fazlası!

2. Fringe

İlk bölümünde ayy midem bulandı bu ne be diyerek başladığım sonrasında ya siiz napıyorsunuz nolcaak şimdi!!! dediğim mükemmel polisiye bilim-kurgu dizisi.. İnsanın ufkunu genişletecek bir dizi olduğuna inanıyorum. FBI ajanı Olivia Dunham ' da bana katılırdı bence çünkü o bile bir uçak dolusu erimiş insandan konunun nasıl paralel evrenlere geldiğini uzun süre algılayamadı..

3. Sherlock

Beyin yakan dizi denince aklıma direk Sherlock geldi. İlkokul- lise de İngilizce okuma kitaplarımın başında Sherlock serisi gelirdi. Diziyi de baya heyecanla beklemiştim. Zeka dolu dizi de sizi tatmin edecek bir oyunculuk var. Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı nasıl olurdu?

4. Black Mirror

3 adet birbirinden bağımsız kısa film gibi bölümü var. Öyle ki her biri farklı yazar, yönetmen ve oyunculara sahip. Üstelik süreleri bile farklı. Üçlemenin ortak paydası ise hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiği.

5. WestWorld

Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışacaklar.

6. The 100

97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünyanın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünyaya dönmek akıllarına gelir fakat Dünyanın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünyaya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir.

7. House Md.

Uzun bir dizi maratonu yapıp House izlerseniz rüyanızda herkese Mr çekmeye çalışabilirsiniz ki ben öyle yapmıştım.. House delilik derecesinde zeki bir doktor.. Tıbbi yöntemlere uymayan kendi tedavi yöntemleriyle başı beladan kurtulmasa da hayat kurtarmak onun en büyük tutkusu.. Hastalarını çok önemsediğinden değil canım egosundan.

8. Stranger Things

Son dönemlerin en popiiili dizisi.. Netflix'in dizi, 1980’lerde Long Island’ta kaybolan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Çocuğun ailesi, arkadaşları, yerel polis neler olduğunu araştırırken, çok gizli hükümet deneyleri, korkutucu doğaüstü güçler, oldukça garip bir kız çocuğu ve gizemin içine sürüklenmesi üzerine bir dizi.

9. 13 Reasons Why

Lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları anlatıyor. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyunca, kayda kulak kesilir. Hannah ise kayıtta, hayatına son verme kararını almasının 13 sebebini anlatıyordur.

10. Doctor Who

Bilim Kurgu denince akla gelen een uzun soluklu dizi ünvanına ve ödüllerine sahip yapım. Dizi de zamanda yolculuk yapan doktorun kötülere karşı verdiği mücadele konu alınıyor.

İyi seyirler.. Görüsürüz..

#diziöneri #beyinyakandiziler #yabancıdizi #bilimkurgu #psikolojikgerilim #mrrobot #series #fringe #sherlock #blackmirror #kısafilm #westworld #yapayzeka #distopya #the100 #housemd #strangerthings #13reasonswhy #dizi

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE