• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

4 Malzemeli Nutella Kurabiye


Yumoş yumoş kurabiyelere dayanabilenimiz var mı? Açıkçası benim için zor .. Çünkü kurabiyeleri ayrı bi severim.. Çok kurabiye tarifi denedim. Fakat pek başarılı olamamıştım. Genelde kurabiyelerimin fındık lahmacuna benzediğini söylediler. (zalım arkadaşlarım :D) . Sonra bu tarifi denedim ve aşırı basit yapımıyla sonunda başarıya ulaştım. Artık bende damla çikolatalı ev yapımı kurabiye yapabiliyorum. :D

İçindeki nutella ile bi nevi kurabiye-sufle mükemmel lezzetini hemen sizinle paylaşmaya karar verdim. Min. malzeme max lezzet bu tarifte he bak teyzeler tarif paylaşmaz ben bulur bulmaz deniyorum. Eğer güzelse hemen koşa koşa size veriyorum. 

1 fincan (160 g) Un

2 adet Yumurta

Damla Çikolata 

1,5 tatli kasigi Nutella

Su

Malzemeleri karıştırdıktan sonra eğer kıvamı çok istediğiniz gibi olmazsa un ekleyebilir ve kulak memesi kıvamına getirebilirsiniz. Bu biraz sizin el ayarınıza kalıyor. Ben sufle-kurabiye olsun diye hamurun içine bir ponçik nutella koyup hamuru tekrar top haline getirdim. Peynirli poğaçayı nasıl yapıyorsunuz aynı o mantıkla nutellayı koyun çok bastırmadan top haline getirin.

 Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 10 dakika piştikten sonra aşırı basit nutella kurabiyeleriniz hazır. Çok pişirmeyin ki içindeki nutella akışkan kalsın. 

Hadi diyetlerimiz rest in peace .... 

#çikolatalıkurabiye #basitkurabiye #cookie #nutella #nutellalıkurabiye #4malzemelikurabiye

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE