• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

BrideToBe " Düğün Mekanı Seçme Rehberi "


Bu konu da kendim kendimi uzman ilan ediyoruuum. Çünkü kendi düğün yerimi ararken fazlasıyla mesai yaptım :D Hem saha araştırmalarım hem de evde ki çalışmalarım sonrasında sizlerle tecrübelerimi paylaşacağım.

İlk iş düğün tarihinin belirlenmesi, bu en önemli kararlarınızdan biri olabilir. Çünkü mevsimsel olarak düğün mekanı seçmekte değişiklikler gösteriyor. Nişanımda yaşadığım yüz yılın kar fırtınası sonrası ben yoğurdu üfleyerek yediiim ve hiç kır düğünü düşünmedim. (mesela)

Eğer yaz düğünü düşünüyorsanız, kır düğünü hayaliniz de varsa sizin için tercih edilecek çok tatlı mekanlar var . Ben kır düğünü düşünmedim ama yakınlarımdan çok yapan oldu. O yüzden bilgi sahibiyim. İstanbul için söylüyorum.. Genelde şehir merkezinden uzakta olan mekanlar bizleri düşündürmüyor değil. Misafirlerimizin rahatlıkla düğün mekanına ulaşmasını istiyoruz . Genel de Sarıyer, Çatalca, Polonezköy , Avcılarda kır düğünü mekanlarına ulaşabilirsiniz. Düğününüz yaz aylarından birinde de olsa kapalı alan opsiyonlu yerleri tercih etmenizi öneririm. Sonuçta Temmuz da efsanevi bi dolu fırtınası yaşadık. Bunları önceden opsiyonlar haline getirirseniz. Düğün günü hiç sıkıntı yaşamazsınız. Şu yıllarda en pipili düğünlerden biri de Beach Wedding istanbul için en uygun yeer yine Kilyos, Şile olabilir. Gel gelelim ki amcalar teyzeler nineniz dedeniz nasıl yürür koopar bilemedim. Bu fikri bekarlığa veda ya da arkadaşlarla kutlama olarak kullanabiliriz ne dersiniz??

Ben mekan ararken dügün.com dan çıkmıyordum .. Gerçekten mükemmel yardımcı bir internet sitesi yapmışlar tebrik ederiiim.

Kış aylarında evlenmeyi düşünenler için ise vazgeçilmez Oteller, Davet Alanları, Saraylar dır diye düşünüyorum. Ben Eylül ayında evleniyorum o yüzden araştırmalarım hep bu alanlar üzerine oldu. Düğün mekanınızın tarzını belirlerken davetli sayınızı da belirlemelisiniz. Çünkü bazı oteller sizin için küçük olabileceği gibi çok geniş alanlarda düğününüzü boş gösterir. Cepte var tarzı, kişi sayısı sıra geldi tamamen duygusal olan bütçe kısmına..

Mekanınızı belirlemede belki de een önemli faktör bütçe olabilir. Bütçenizi belirlerken mekanın sadece davet yemeğinden oluştuğunu unutmayın. Verilen fiyatlara müzik, organizasyon , vb ekstralar dahil değildir. Bu miiiniiik detayı unutmayın :)

Bütçe, tarz, davetli sayısı belirlemelerinizden sonra düğün.com dan aramalarınızı daha rahat yapabilirsiniz. Size tavsiyem önce liste çıkarın. Sonra gezmeye başlayın. Çünkü zaten yorucu olan bu dönemde heryeri gezeyim diye yola çıkarsanız sizin için hiç oluru olmayan yerlerle boşuna değerli zamanınızı harcarsınız.

Gezmeye başladığınız da demek istediğimi anlayacaksınız.. İnşallaah en çok içinize sinen mekan sizin en güzel gününüzün ev sahibi olur.

#düğün #weddingplanner #düğünplanlama #düğünmekanı #düğünotelleri #düğündavetalanları #davetalanları #kırdüğünü #oteldüğünü #düğünmekanıbelirleme #gelin #damat

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE