• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

CatchMeIfYouCan "Abant"


Merhabaa blogumun en sevdiğim bölümünde yine birlikteyiz. Hafta sonu kaçamaklarının ennn dinlendiricisinii henüz tamamlamışken size bilgileri sıcak sıcak veriyorum.

Bu kış İstanbula pek uğramıyor. Biz kara hasret. O yüzden arkadaşlarımla kara gitmeye karar verdik. Hem doğa harikası, hem İstanbul'a yakın dinlenme yeri olarak Abant'ı seçtik. Otelimiz Taksim International Hotels Abant Palace idi. Abant tabiat parkına girdikten 5 dakika sonra otelle karşılaşacaksınız. Gölün kenarında oldukça zevkli bir otel. Odalarımızın mükemmel göl manzarası vardı.

İstanbul - Abant arası 3 saat sürüyor. Check-in saat 2'de olduğu için yola karanlıklarda düşmenize gerek yok. Yolda kar var zincirinizi en azından kar lastiğinizi takmanızı öneririm. Yol üstünde bir çok dinlenme tesisi var. Biz Mehmetçik Vakfı'nda kahvaltımızı yaptık. Starbucks'tan kahvelerimizi aldık ve yola devam ettik.

Abant Palace'dan bahsetmem gerekirse;

Sabah- Akşam açık büfe yemek var. Yemekler oldukça lezzetli ve çeşitli.. Öğle yemeğinizi Otel'de yemek istiyorsanız. Cafelerinde fast food yiyebilir veya restoranda ızgaraları tercih edebilirsiniz. Kış bahçesinde göl manzarasıyla yemek yemenizi tavsiye ederim.

Oyun odası baya kapsamlı okey takımı, langırt, arcade oyun konsolları ve bovling var . Akşam yemeğinin ertesinde hemen canlı müzik başlıyor. Saat 10'dan sonra da bar kısmında müzik devam ediyor. Havuz , sıcak jakuzi, buhar odası, hamam ve sauna da yararlanabileceğiniz olanaklardan. (mükemmeller özellikle jakuzi hemen önü kar manzarası :) Bir tavsiye havuz için bonenizi unutmayın.

Abantta yapabileceğiniz aktiviteler;

Gündüz göl kenarında doğa yürüyüşü, kızak ile kayma ve güzel güzeeel fotoğraf aktiviteleri yapabilirsiniz. Bizde ilk günümüzde bunları yaptık ve keşfe çıktık. Gerçekten doğa harikası bir yer. Kızaklarla kaymakta çok eğlenceliydi. Kış tatilinin olamazsa olmazı kayak aktivitemizi de yapmış olduk. Kızaklar denizde kullandığımız büyük simitler aslında. Orada 20 tl'e kiralıyorsunuz. Kayak pistlerinin hemen aşağısında salep-çay-kahve içebileceğiniz minik karavana bulunuyor. Bizde aynen öyle yaptık önce kayak sonra salep keyfi ...

İkinci günümüzde göl çevresinde görmediğimiz yerleri gördük. Göl kenarında minik büfeler var ve buralarda sucuk ekmek yiyebilirsiniz. Göl kenarında faytona binebilir,atv turu yapabilir ve at ile gezebilirsiniz. Abant dinlenmek kafa dinlemek ve huzura ermek için biçilmiş kaftan..

Bir başka haftasonuna kaçamağında görüşmek üzere..

#abant #abantgölü #abantpalace #taksiminternationalhotels #kızak #kayak #bolu #mudurnu #haftasonuplanı #haftasonuneyapsak #haftasonutatili #kıştatili #abantgölüaktivite #catchmeifyoucan #yoldayım #bolutatili

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE