• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

3 Yeni Dizi Önerisi


Yeni başladığım ve aşırı beğendiğim 3 dizi önerim;

La Casa De Papel

Hola :)

Dizi yerel bi İspanyol kanalının yapımı ,yayınlandı bitti. Netflix orijinal içerik olarak şu an 1. sezonunu yayınlıyor. Kendine göre bölümleri kesip yeni bir versiyon oluşturmuş.  50-60 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Ben diziyi 3 günde bitirdim.  Burda Netflix'e iki lafım var. İnternette her sitede ikinci sezon varken siz nasıl yayınlamazsınız. ? Bu nasıl bir politika?? Netflix'e olan sinirimden sonra gelelim diziye;

Sürükleyici, merak uyandiran bir yapım olmuş . Kullanılan Dali maskelerinden çalan müziklere herşey sisteme bir eleştiri niteliğinde. Konusundan bahsetmem gerekirse;

Düzene karşı tepki vermek isteyen bir grup eski sabıkalıyı bir araya toplayan çok zeki bir adam.. El profesor ile başlayan hikayede çok şaşıracak ve bunu nasıııl düşündü yaa diye tepkiler vereceksiniz. Kimsenin parasını çalmadan böyle kusursunuz bir planı nasıl düşünüldüğünü bende merak ettim.

İşin sonunda hırsızlara kızmayıp hatta onların kazanmasını isteyeceğiniz bir dizi olmuş ki profesor'un de tek isteği başından beri budur. 

SPOİLER!!

Dizide mantık hataları yok değil tabi ki var .. Oyunculuklar çok eleştirilmiş ama ben İspanyolları bize çok benzettim. Fevri ve duygusal bir ırk.. Amerikalılar gibi soğuk kanlı değiller bu yüzden oyunculuklar bana samimi geldi.

 Tokyo karakterinin daldan dala koşmasına çok sinir oldum. Bir de sonun da keşke onlarında hayatlarından kareler verselermiş . Rio ile mutlu mesut mu yoksa yine başını belayamı soktu merak ediyorum.

 Moskovun ölmesi çok gereklimiiydi bilemedim. Bence hüzün katmak içindi..

 Berlin muhteşem bir karakter.. Gerçekten hayranlıkla izledim. Profesor ile diyalogları , sonun da ciao bella eşliğinde ölüme yürümesi tüylerimi diken diken etti. 

Denverin gülüşüne çok gıcık oldum. Allahaşkına Denver ya!! Birde mesela o Monica Stockholm sendromundamı yoksa gerçekten aşık  mı niye sonunda göstermediniz arkadaşlar?? 

 Nairobi tam bi gorev adamıydı taktir ettim. En motive edici sebep onunkiydi bu yuzden olmasi muhtemel. 

Sonuçta yakalanmadıkarı için bir haz hissetmedim değil. Çok detaylı düşünmemek lazım ve prison break iile kıyaslamamak lazım. Güzel zaman geçireceğiniz bir dizi. Bazı yerlerinde bende sıkılıp ileriye sardım . Rehinelerin kaçmak için sürekli bos uğraşları çok sıkıcıydı. En sevdiğim kısımları Profesor ve müfettiş rackelin konuşmaları oldu. Ve aşk sen mükemmel bir planın tek yıkıcısısın.. Sen nelere kadirsin ! Ciao Bellaa

Big Little Lies 

Şu an türk ekranlarında yer alan Ufak Tefek Cinayetler'in bu diziden esinlendiğini duydum. O yüzden başladım.

Bu sezon bütün ödülleri topladı , kadrosu şampiyonalar ligi gibi maşallah :D O yüzden oyunluklar muhteşem. HBO yapımı olması da kalitenin tesadüf olmadığını bize kanıtlar nitelikte.

.. Dizi uzun 45 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Ufak Tefekte de gördüğümüz gibi bir cinayet soruşturmasıyla başlıyor. Dizi boyunca tanıklar sorgulanıyorlar. Big little lies'ı özetlemek gerekirse, büyük güç büyük sorumluluk getirir. Kendilerine göre ayrıcalıklı aileler ve çocuklarının lüks yaşamları arasında ki şiddet ve ailesel sorunları konu edilmiş. Dizi de konular uzatılmıyor. Tak tak hemen hallediliyor ki en sevdiğim kısım bu.. Bişeyi sakız gibi uzatınca hiç tadı kalmıyor . Kadınların hayatını temel alan bir konusu var. Dizideki kadınlar asla kendi sorunlarından arkadaşlarına bahsetmiyorlar. Kendilerini güçsüz göstermek istemiyorlar. Ve dizinin cast'ı arşa çıkaracak yeni bir haberse 2. sezonun da Nicole Kidman'a kaynana olarak Merly Streep geliyooor.🤫

Sense

Yine bir Netflix yapımıyla birlikteyiz.. Eğer bi dizi komik değilse bari bilim kurgu olsun kafasındayım. Beni şaşırtsın boş yere dram yaratmasın istiyorum. Sense8 bunun için biçilmiş kaftan!

Ölen bir kadının öldüğü gün 8 farklı insana bölünmesini anlatıyor. Birbirini hiç tanımayan 8 yabancı aynı şehirlerde bile olmamalarına rağmen birbirlerinin yeteneklerini kullanmaya başlıyorlar.. Yeni bir türden bahsediliyor böylelikle Homo Sensorium .. Homo Sapiens(insan) bizden 10 lob farklı bir tür.. Böylelikle pisişik güçlere sahip olabiliyorlar.

Yüksek bütçesinden dolayı 2 . sezonunda bitirilme kararı alınmış. Telepati yetenekinin üst safhalarda işlendiği dizi de ben daha başlardayım. Bakalım olaylar nasıl gelişecek.

 Eşcinsellik propangandası yaptığını düşünen bir kesimde var. Dizi de çok fazla cinsellik olduğunu söyleyenlerde .. Dizinin yapımcısı Wachowski kardeşler bir açıklama yaptılar. Alışın çünkü heryerdeyiz dediler. Eşcinsel bireylerin yok sayılmaması gerektiğini söylediler.

#diziöneri #yenidizi #dizi #yabancıdizi #yabancıdiziönerisi #lacasadelpapel #lacasadelpapelspoiler #lacasadelpapelyorum #biglittlelies #biglittleliesyorum #sense8 #netflix #diziincelemsi

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE