• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Girişimcilik 101


  Üniversite bittikten sonra herkes okuduğu bölüm üzerine çalışmıyor. Bazen hayat sizi başka yöne sürüklerken bazende siz başka tercihlerde bulunabiliyorsunuz.  Aynı okulda beraber okuduğum bilgisayar mühendisi arkadaşım Ayşe Naz Aydemirle kendi kurduğu ve yürüttüğü markası hakkında konuştuk. Girişimci olmak isteyenlere belki bir ilham, cesaret olabiliriz. 

Ayşe Naz:

Çok kısa olarak şirket olmak ve marka kurmak konusundan bahsetmek gerekirse; öncelikle satmak istediğiniz ürün, hizmet vs ne ise ona karar vermek daha sonra detaylı bir pazar araştırması ve yaratacağınız markayı hangi alanda sınıflandıracağınıza karar vermek gerekir.

Kendinizi hangi alanda yeterli, yetenekli görüyorsanız o alana yönelmek bu işin başlangıcı olarak görebiliriz. Tabi herşey hayal etmekle devam etmiyor. Şirket kurarken bunların bazı yasal gereklilikleri de var .Ayşe bunlardan şu şekilde bahşediyor.

Ayşe Naz:

Şirket olma noktasında bir muhasebeci ile mutlaka çalışmak zorundasınız, her şeyin düzgün ve eksiksiz olması açısından bu şarttır.

Markalaşmak bir süreçtir, bunun içinde önce sabır göstermek doğru fırsatları değerlendirip, planlı adımlar atmak gerekir.

İşin yasal boyutlarını tamamladıktan sonra hiç vazgeçmeyerek kendinize güvenmeniz gerekiyor.  Ayşe markasını anlatırken sadece takı tasarımı yapmadıklarını aynı zamanda başka hizmetler verdiğinden de bahsetti ;

Ayşe Naz :

Lium Design bir tasarım markası olmasının yanında, girişim yapmak isteyenlerin yeni adresi oluyor diyebiliriz. Koleksiyon hazırlama, takı tasarımı, tekstil ve  finans alanında danışmanlık veriyoruz.

Girişimcilik Hakkında Yanlış Bililenler ;

Herkes yeni bir iş kurabilir .

Evet sermayesi , fikri olan herkes yeni bir iş kurabilir. Fakat önemli olan süreklilik ve vazgeçmemektir. Fikrinizi büyütüp ,kalıcı olduğunuz zaman sizde başarılı bir girişimci olursunuz.

Sermaye herşeydir.

Eğer yetenek , güzel bir fikir var ise sermaye sadece bir araçtır. Bir şekilde sermaye  bulursunuz. Ama sadece sermaye hiç bir işe yaramaz.

Girişimciler genç olamalıdır.

40ndan sonra iş hayatına atılmış bir çok başarılı kadın var. Bu fikir kesinlikle doğru değildir.

Biz okuldayken başladığı bu macerasını artık ciddiyetle devam ediyor. Ayşe'ye markasını sorduğumuz da ;

Lium Design enerjisini ve sadeliğini doğadan ilham alarak tasarladığı takı koleksiyonuyla günlük yaşamında zarafeti öne çıkaranların tercihi oluyor.

Eğer sizinde böyle bir hayaliniz varsa Ayşe ile iletişme geçip ondan bilgi alabilirsiniz. 

İLETİŞİM:

Instagram : Lium Design 

Mail : info@liumdesign.com

www.liumdesign.com 

#girişimcilik #kariyer #takıtasarımı #girişimcilikhikayeleri #gençgirişimciler

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE