• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Vize İstemeyen Ülkeler


Hello Dolar Euro almış başını gitmiş daha ne kadar gidecek bilemiyoruz🤢 Şu an tarihi rekorları kırmaya devam ediyor.

E hal böyleyken bir de vize parası düşünmeyelim dedim ve yaz tatilinde gidebileceğiniz rotalar hazırladım.

Bosna- Hersek

Kapı komşularımızdan Bosna doğal güzellikleriyle , tarihi yapısıyla tam anlamıyla turistik bir şehir.. Hem vize yok hem para birimi euro-dolar deeeğil :) Komşu olduğumuz için ulaşımıda gayet makul saatler de, uçakla 1-2 saat sürer zaman kaybı da olmaz.

2-3 günlük kaçamaklar için muhteşöör bir tercih ..

Karadağ

Bosna gibi Karadağ'da avrupa ülkelerinden vizesiz girebileceğiniz, doğal güzellikleriyle büyüleyici bir tercih olacaktır. Adriyatik kıyılarında deniz kum güneş tatili yapabilirsiniz. Fiyatlarda euro ve doların hali hazırdaki yüksekliğini düşündüğümüzde gayet makul..

Endonezya - Bali

Bu sene herkes balayına anlaşmış gibi Bali'e gitti :D Arkadaşlarımdan edindiğim bilgiye göre yemekleri pek lezzetli değilmiş.. Beni Bali konusunda en çok düşündüren şey 20 saatlik uçuşlar olabilir. Ama doğası , tapınakları, pirinç tarlaları görünesi geliyor.. Günün birinde oraya da gitmek isterim.

Ukrayna- Lviv

Ukrayna herkeste bi acaba oluştursada Lviv çok güzel eski halini korumuş bi kasaba .. 2-3 gün de rahatlıkla gezip bitirebilirsiniz. Hemde bizim paramız orada değerli inanmazsınız.. 4 le 5 le çarpmak yerine bölüyosunuz bence baya lüks suan için :D

Maldivler

Baştan söyleyim hiç gitmemek istediğim bi yer değil. Baaya sıkıcı geliyor bana .. Ama yok yatıyım hiç gezemem kafa dinleyeyim derseniz zaman let's go to the Maldiv's :D Otelleri çok lüks görünüyor.. Çok aşrı pahalı olanlarıda var normal seviyelerde var..

Gürcistan - Batum

Batum'a Karadeniz turu yaparken geçmiştim. Vize olmadığı için bi gidip görelim dedik.. İllaa gidin görün demiyorum ama eğer karadenizde iseniz bence bi uğrayın.. Bizim Kıbrıs gibi orada da kumar serbest :)

Hong-Kong

Cidden gitmek istediğim yerlerden biri :)) Baya uzak doğuyu merak ediyorum. Vize yok , kültürü merak uyandırıcı ve gezilebilecek çoook yeri var. Sadece uçak biletleri biraz pahalı :) Disneyland , Ocean park ,Tsim Sha Tsui , Victoria Zirvesi ,Tian Tan Buddha ,Nan Liam Garden ... Daha çooook çoğaltabilirim. İnşallah birgün gidersem sizlere buraları anlatan bir yazı yazarım :)

Japonya -Tokyo

Bir diğer vizesiz uzak doğu ülkesi Japonya da yine çok gitmek istedğim yerlerden biri.. Özellikle Nisan ayında kiraz çiçeği zamanında gidip o büyülü atmosfere tanık olmak istiyorum. Kültürünü çok merak ettiğim Japonya da gezebileceğiniz çoook yer var:) Tokyo drift zamanından beri gitmek görmek istiyorum..Tokyo Disneyland, Beji Tapınağı ..

Singapur

Dünya'nın en pahalı şehri seçilmişti diye hatırlıyorum:D Ama vize yok oda bi şeyedir yaniii :D Singapur da lüks'ü dibine kadar yaşayabilirsiniz.. Gardens by the Bay bahçelerinde gezebilirsiniz.. Universal Studio' , River Safari, Helix Bridge , Haw Par Villa .. Gezebileceğinizz bir kaç yer

Tayland - Phuket

Bi zamanların en popili balayı mekanı, kaçamak yeri Tayland.. Eylül Aralık ayları arasında gitmeyin yağmur dönemine denk geliyor. Gidenler sehrin çok koktuğunu ve abartıldığını söylüyor. Ama güzel semtleride varmış. Dikkat edin bi böcek sinek sizi ısırmasın da! Allaaah korusun. Sonra büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Big Buddha, Patong , Karon Beach gezebileceğiniz bazı yerler..

Ürdün - Petra

Ürdün ünlü filmlerin çekildiği Petra antik şehrinde tam bir arabik hava arasında keşfetmeye çıkabilirsiniz. Petra antik kentinde gece gösterileri izleyebilirsiniz. Kanyonların arasında gizemli şehrin tadını çıkarmak için güzel bir tercih olacaktır.Hem de yakın hem de saat farkı yok..

Fas - Marakeş

Bu sıralar bi Marakeş sevdasıdır gidiyor:D Herkes gidip güzel çinili yerlerde fotolar çekiliyor :D Mavi şehir diye bir kentide var. Güzel ama bence çok abartıldı bilemedim..

Arjantin - Buenos Aires

Gerçekten çoook gitmek istiyorum :d O tango havası acaba sokaklarda da hissediliyor muuu :D Çok eğleceli bir toplum olduklarını okumuştum. Güney Amerika'nın Parisi olarak adlandırıyor..

Brezilya

Festival dönemlerinde oralarda bulunmak isterim .. Eğleceli bir şehir gibi duruyor. Sadece birazcık uzak , uçak biletlerde bu yüzden birazzcık pahalı ..

Kolombiya

Gidip Pablo Escobar neler yapmış hala etkileri sürüyor mu diye bakmalık yer gercekten :D Dizimizde puro sarar içeriz artık :D Cali kartelinden ve meddelin'den bildiğimiz yerleri görmek güzel olacaktır bence :) Narcos izleyenler şuan aaa ya evet diye içlerinden geçiriyorlardır.

#vizesizgidilebilecekyerler #vizeyok #geziyazısı #Gezi #gezirehberi #kolombiya #brezilya #ürdün #petra #marakeş #tolyo #japonya #maldivler #hongkong #bosnahersek #karadağ #catchmeifyoucan

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE