• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

Kına Gecemi Nasıl Planladım


Bu yazıları yazacağım günlerde gelecekmiş :) Gözlerime i na na mı yo rum :)

Kına geceme çok özen gösterdim, güzel bir organizasyon olması için elimden geleni yaptım. Aldığım yorumlara göre de herkes çok beğenmiş :)

Mekan seçimi sanırım en en en araştırdığım konuydu.. Biiir çok yere gidip baktım.. Kafamda olan ve çevremden tavsiye alarak önemli sorularımı sordum her mekana .

Kapalı , açık mekan var mı ?

Yağmur durumuna göre her ikisi de opsiyonlu mu ?

Organizasyon saat kaç' a kadar sürüyor ?

Anlaşmalı müzik , fotoğraf , organizasyon firmalarınız var mı ? Varsa kimler?

Yemek menüleriniz nasıl ?

Mekana ulaşım kolay olur mu ?

Mekanın kaç kişilik kapasitesi var ?

Kişi başı fiyatlandırmalarınız nasıl ?

Hem düğün hem kına gecesi için een önemli sorular bence bunlardı.. Hepsinin cevabını değerlendirip ona göre karar verdim. Büyükdere de Açık kapalı salon o gece size ait oluyor. Hava durumuna göre karar verebiliyorsunuz. Mekan max 300 kişilik benim kına gecem 200 kişilik oldu ve gayet ferah bi ortamı var. Benim günümde yağmur yağmadı :))) Ben açık havada yapabildim.. Ama içerde de olsa üzülmezdim yüksek tavanlı güzel bi iç mekana sahip.. O gün hazırlanmanız ve dinlenmeniz için bir oda veriyorlar. Ayrıca misafirlerin beklemesi için de bir fuaye alanı var .

Ben kına gecem için Eski Büyükdere İskelesi ile anlaştım.. İyi ki de anlaşmışım mekan mükemmeldi.. Ben kendine has havasına bayılmıştım. Şartlarıda bana uygundu ve çok güzel bir organizasyon gerçekleştirebildik.

Sizlere içtenlikle tavsiye edebilirim. Yemekleri , çalışanları , çalıştıkları firmalar ile beni çok mutlu ettiler.

Müzik için izzet yakar music co ile çalıştık. Ezgi best bride sister ever olan canım kardeşim çalmasını istediğim şarkıların listesini yapmıştı.. Biz onlara verdik ve devamında isteklerimizle devam ettik. Kına paketine DJ hizmeti dahil.. Yalnız eğer Kadın dj isterseniz ücretlendirmesi farklı oluyor.. Müzik listesini sizlerle başka bir yazıda en kısa zamanda paylaşacağım :)

Organizasyon şirketi olarak ben APlus Organizasyon ile anlaştım. Beeni hiiiç yormadılar :) Çok tatlılardı ne istesem Whatsapp' en ulaştım ve hiç problem etmeden herşeyi gerçekleştirdiler. Mekanla birleşince süslemeler çok içime sindi .. Paketleri farkılılık gösterebiliyor ama genel olarak masa süslemeleri , mumlar, masa örtüsü , supla , peçete , sandalye (Napolyon tip sandalye büyükdere de var :) evet bi yerden sonra sandalye isimlerini öğrendim ...

Fotoğraf Gökçem Wedding ile anlaştık ve Furkan ile eğlenceli bir çekim yaptık.. Onlar da fotoğraf video çekimi zaten standart ekstra isteklerinize göre size özel fiyatlar veriyorlar.

Elbisemi çok sormuşsunuz ben diktirdim ve farklı olmasını istediğim için biraz ordan biraz burdan bu şekilde bi elbise çıktı .. Klasiğin dışına çıktığımı düşünüyorum :)

Kına kızlarım kaftanım kına tepsim heeepsi Erol Yıldırım kına organizasyon ile beraber seçtik. Kııızlar süperdiniz :)) Hep bir ihtiyacım olup olmadığını sordular çok tatlılardı. Kına organizasyonu diyince herkese Erol Yıldırımı tavsiye edebilirim. :)

Standar bir kına paketleri var Büyükdere ile içinde gelin kaftanı , kız arkadaşlarıma kaftanlar , kına tahtı , 4 kına kızı ,kızların kıyafetlerini seçebiliyorsunuz, bir dans show , yaş kına , kına tepsisi ,2 davul , büyük bir def, kına gülleri , kına örtüsü , bereket testisi var . Bu saydıklarımın hepsinde bir çok opsiyon var. Zevkinize göre seçebiliyorsunuz.

Saç aksesuarımı ben Kapalıçarşı'dan aldım. Kaftan ile beraber bi aksesuar veriyorlar ama ben onu pek sevemedim. Ama bu aksesuarım çoook içime sindi açıkçası :) Annişkom tam istediğim gibi buldu :)

Ve en en en sevdiğim saç makyaj tabi iki Jonats tabi kiii Furkaaan canım furkan iyyiki tanışmışız . Çok iyi bi arkadaş oldu bana iyi ki tanımışım diyorum.. Her zaman ki gibi efsoydun .. Jonats'ın büyükdere ile anlaşması var. Orada bir de ofisleri var çok rahat çalışabiliyorlar.

Canım arkadaşlarımla uzun zamandır bu günleri planlıyorduk ve hepsinin bi parçası var bu kına gecesinde o kadar tatlılardı ki hepsinden beyaz giymelerini rica etmiştim benim meleklerim gibi oldular .. onlar olmadan hiç birşey bu kadar eğlenceli ve güzel geçemezdi..

Kızların nedime bilekliklerini ve kına mumlarımı instagram da @baby_home12 adresinden ulaşabilirsiniz. Nazan teyzemin çok güzel ürünleri var ..

Ben kına gecem için tamam bir sene önceden anlaştım . Çünkü gerçekten yer kalmıyor.!! Bu konu da çok ciddiyim düğün içinde aynı şekilde bir sene önceden anlaştık.

Hediyelikler , tefler ,ziller hepsi el yapımılar ve DoItYourself kısmında hepsini tek tek anlatacağım takipte kalın..

#kınagecesi #erolyıldırımkınaorganizasyon #erolyıldırım #kınagecesindeolmasıgerekenler #kınageceminasılplanladım #eskibüyükdereiskelesi #aplusorganizasyon #jonatsbride #jonats #nedimebileklikleri #eskibüyükdere #gökcemwedding #aplus #nedimekıyafetleri #erolyıldırımkına #kınakaftanı #kınatepsisi #hennanight #henna #yalıdakınagecesi #bride #gelinlersoruyor #kınatahtı

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE