• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

CatchMeIfYouCan " Lviv"


Ukrayna açıkçası gitmek istediğim ülkelerin başında gelmiyordu. Fakat geçen kış vizesiz nereye gitsek diye düşünürken uçak biletlerimizi aldık ve 3 günlük minik bir Lviv tatili planladık. Uçak süresi yaklaşık 2 saat sürüyor. Ukrayna Kıbrısa girer gibi yeni kimlik kartınız var ise direkt kimliğiniz ile girebileceğiniz bir ülke.

Lviv de sadece havaalanından merkeze giderken ulaşım aracı kullanmanız yeterli geri kalan heryeri yürüyerek gezebilirsiniz.

Konaklama için biz Atlas Deluxe Oteli tercih ettik. Otel gerçekten kaliteli güzel bi oteldi. Konumu temizliğiyle ben tavsiye ederim. 10 üzerinden 9 verilir. Linkini bırakıyorum .. Link

Lvive indikten sonra merkeze gidene kadar açıkça düşüncem biz burda 3 gün yapacağız bu neee böyle şeklindeydi. Çünkü bakımsız yıkık dökük evlerle doluydu. Taaa ki merkeze kadar. Merkezi gerçekten mimarisiyle küçük bir avrupa kasabasına benziyor.

3 günde ne yapacağız diye düşündüğüm Lviv'i sanırım 3 günde full gezerek bitirememiş olabilirim :) Mimarisi çok güzel.. Keyifli kafeleriyle restoranlarıyla benim kalbimi kazandı. Tam küçük kaçamaklar yapabileceğiniz bir şehir. Şubat ayında gittiğimiz için hava -8 dereceydi. Ama buna rağmen biz tüm günlerimizi sokaklarda gezerek geçirdik. İçlik, kalın bir montla öyle dondurucu olmuyor. Nem yok nem ondan :)

Para birimi eğer doğru yazabilirsem grivna bizim paramız grivnanın tam 5 katı ( 5) . Bu da beni cezbetmiş olabilir. İlk defa yurtdışında çarpmak yerine bölmek çok keyifliydiiii. Seyahatimiz boyunca yeme- içmenin ucuzluğuna hep şaşkın kaldım.

Para birimimiz 5 kat fazla bile olsa alışveriş için Lviv'e gitmeyi düşünmeyin çünkü alışveriş bizimle aynı paralara geliyor. Sadece orada yemek - içmek özellikle içmek :D Çok uygun.

Benim ilk yazım da sizlere önereceğim Cafe -Barlara gelirsek ;

Lviv Croissants

Kruvasanı ben genel olarak zaten çok severim içi boş ve ya nutellalı falanda çok yemişimdir. Ama burada tavuklusunu yedim. (ünlüymüş) Bayaa başarılıydı . İlk başta kafamda bağdaştıramasam da gerçekten lezzetliydi. Giderseniz mutlaka deneyin derim. Lvivde bi kaç yerde var. Biz Rinok meydanında ki restaurantın da yedik.

Bubble Waffle

Waffle zaten sevilmeyecek bişey değil. Ama burda bubbleların içinden m&ms veya nutella falan çıkıyor. Çok çeşiti var. Bubble Waffle Türkiyede var mı bilmiyorum hiç yemedim ama orada ilk defa yemiştim çok da beğendim .

Pizza Celento

Pizza , lazanya bilimum italyan yemeklerini bulabileceğiniz bir İtalyan rest. İçeri girdiğiniz gibi oturmayın arka tarafına geçin kendinizi sanki roma da gibi hissedebilirsiniz. Çünkü duvarlarının heryerinde güzel tablolarla benzenmiş. Küçük İtalya gibi yapmışlar. Pizzaların porsiyonları çok büyük göz doyurucu.. Lezzetleri de çok güzeldi. Biz lezzetine doyamadığımız için bi kaç kere gidip pizza yemiştik .

Lviv Coffe Manufacture

Burası bütün bloglarda mutlaka gidin yazılan biyer aama biz hiç beğenmedik. Kahvelerinin ve tatlıların hiç tadı yoktu. Belki bize öyle denk geldi ama ben pek tavsiye edemeyeceğim açıkçası :)

Atlas

Atlas Rinok meydanının en havalı yerlerinden biri olabilir. Hem iç mimarisine bayıldııım. Biz kahve tatlı yapmak için gittik. Tatlılarının lezzetlerii çok iyiydi. Hem yemek yemek hem kahve içmek için gidebileceğiniz bi mekan :) Kesinnlikle tavsiye ederim.

Baczewski Restaurant

Fotoğraflarını gördüğümde ay mutttlaka gidelim dedim. Ki gittik kapısında sıra falan bekledik :D İç mimarisi gerçekten güzel biyer amaaa yemekler :( Hayal kırıklığıydı . Asla benim damak tadıma uymadı . Gelen hiç bir yemeğini beğenmedim. Ortam nasıl keyifli nasıl güzelken ben hiç bişey yiyemedim . Hatta oradan çıkışta gidip tekrar kruvasan yemiştik . Belki ben yanlış yemekler tercih etmişimdir. Bişey diyemiyorum o yüzden :)

The First Lviv Restaurant of Meat and Justice

Akşam yemeği için -5 derecede kapısında bir saat sıra beklemiş olsaktaa değerdi. Tatlar çok güzeldi . Fiyat lezzet oranı çok çok iyi :) Bir de garip şovlar yapıyorlar. Böylee kendilerini zindan gibi şeylere kapattırıp orada işkence görüyormus gibi falan yapıp eğleniyorlar. :D Hesap baltayla geliyor mesela güzel konsept bi restauranttı.. Bir gece yemeğinizi mutlaka buraya gelin bence :) Et e kesin doyarsınız çünkü porsiyonları bol bol..

Kryjivka

Sıra bişeyler içmeye gelince akşam takılabileceğiniz çok keyifli barlar var. Kimse sizi rahatsız etmez. Herkes kendi halin de takılıyor. Krivka kapısını bulmak biraz garip zindan gibiii biryere girerken sizden parola istiyorlar. Sizde bağırarak yaşasın slav ırkı gibi bişey söylüyorsunuz. Kapıda ki asker size kokteyl shot veriyor. Sizi aşağıya ya yönlendiriyorlar. Askeri bir menzile inmiş gibi hissedebilirsiniz. Zaten arada askerler çıkıp showlar falan yapıyorlar. Garip bi şekilde showları hep şiddete dayanıyor. Bundan çok keyif alıyorlar . Bana accık garip geldi.

Fiyatlar bu arada baya uygun.

Beer Theater

Bira tiyatrosu çok güzel keyiifli bir ortamı var. Çeşit çeşit biralar içebilirsiniz.. Yanına söyleceğiniz atıştırmalıklarda lezzetliydi valla tam takılmalık mekan .. Gece canlı konserler showlar oluyor . Biz çok sevdik.

Lviv Handmade Chocolate

Ayy ne tatlı biyerdi öyle içerden miss gibi çikolata kokuları geliyordu .. Ortamı çok tatlıydı. Kesinlikle gidilip görülmesi gereken biryer hem ailenize hediyeler alabilirsiniz hem de çok güzel sıcak çikolata içebilirsiniz.

Drunken Cherry

Lviv 'in ünlü vişne likörünün satıldığı minik bir dükkan .. 3-4 tane bar masası var . İçerisi kıpkırmızı bezenmiş. Çok cezbedici bir ortamı var :) Gidin o lokalliği yaşayın bence hem hediye de alabilirsiniz.

BlackWood Coffe

Blackwood da kahve aşırı iyi kesin gidin mükoo diyemem ama ortamı çok keyifliydi. Hem hamburger de yapıyorlar . Biz orada hamburger yemedik kahve içtik ama gayet güzel bir ortamdı.

Lviv de gezebileceğiniz yerleri de başka bir yazımda yazacağım. Ama ucuza yeme içmeyi daha önemli bulduğum için önce bunları yazmak istedim :) Gidin ucuz ucuz yiyip için :)

#lviv #lvivyemeiçme #lvivdeneyenir #lvivdenereyegidilir #vizesizgidilebilecekyerler #vizesizturlar #lvivyemekyerleri #beertheather #drunkencherry #krivka #thefirstlvivrestaurantofmeatandjustice #baczewski #atlas #bubblewaffle #pizzacelento #lvivcroissants

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE