• Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

En yeni yazılar..

SEARCH BY TAGS: 

Henüz etiket yok.

DoItYourself "Makrome Abajur "

Karantina aktiviteleri 101 ! Makromeye başlamak.

Evde olduğumuz bu günler de herkes kendini oyalayacak bir takım aktivitelere yöneldi. Mesela ben suluboya yapıyorum. Bazıları örgü örüyor .. .Bazıları seramik yapıyor. Sevgili kardeşim de her zaman ki gibi yeteceğini konuşturarak makrome den çok güzel aksesuarlar yaptı.

Tabi ki ilk eserlerini hemen kendi evime kaçırdım. Onlardan en ilgi göreni ve beğenileni bize ördüğü abajurumuz oldu.

Daha önceden İkeadan aldığımız abajurun şapkasını çıkartıp tellerini ona götürdüm. Oda gerçekten çok güzel bir abajur ortaya çıkardı .

Şimdi ben buraya yapım aşamasından fotograflar yükleyeceğim.

Kısaca mantığından da bahsediyim. 2 m uzunluğunda ipler kesin. Ne kadar ip keseceğiniz tamamen yapacağınız objenin büyüklüğüne bağlı . Önemli olan iplerin tüm objenin etrafını sarmasıdır.

Uzun ipler hazır olduktan sonra abajurun üst telini saracak şekil de ipleri düğüm ata ata tele takın. Taktığınız ipler 4'ün katları olacak şekil de tüm çevreyi dönün .

Ondan sonrası sürekli düz ve ters 4 ler yaparak düğüm atmakta .. Ve hayal gücünüze göre motif oluşturmak . İsterseniz uzun tamamen motif yapabilirsiniz ve ya uzun sarkık ipler bırakabilirsiniz.

Ezgi bize bir duvar akseuarı bir abajur iiki mumluk yaptı :)))

Kendisine zarada ki bu sezonun ünlü parçalarından bir çanta ve büsürü aksesuar yaptı. Eğer karantina daha uzun sürerse evin dış cephesini makromeyle kaplamasından korkuyoruz :)

Sizlere de kolay gelsin. Bu arada biz iplerin yumaklarını 10 tiye tuhafiyeden satın alıyoruz. Ama internette de 9-10 tl ye satan butikler var. Bazı sitelerde görüyorum 25-30 tlye de var ama onlar biraz pahalı bence :)

#makromeabajur #makromenasılörülür #makrome #makromeörmek #makrometeknikleri #evdekorasyonu #blogpost #hobi #karantinadönemi #abajur

© 2017 by Esin Çayır

esincayir.com'da geziyazısından, kendinyap projelerine , gelin olurken bilmeniz gerekenlerden en son moda trendlerine kadar her istediginizi 
bulabilirsiniz.

İstanbul / TÜRKİYE